Wpis z mikrobloga

@XNiemcu: raczej się to nie opłaca. Te lepsze kosztują prawie tyle co oryginał. Te tańsze mają niższa pojemność/wydajność czyli po prostu kupujesz 5Ah w niższej cenie która zazwyczaj odpowiada oryginałowi 3Ah albo 4Ah który kosztuje tyle samo. Dodaj do tego jeszcze niebezpieczeństwo bo jednak bateria 5Ah to już jest jednak coś co może zrobić krzywdę jeżeli ogniwa będą wadliwe.
Dla mnie po przekalkulowaniu - nieopłacalne.
Ale może ktoś doszedł do innych
  • Odpowiedz
@XNiemcu: ogólnie różnica w cenie tych sensownych jest nieduża więc bez sensu. Poszukaj, chyba na yt ktoś testował różne baterie i te droższe mają podobne parametry jak oryginalne ale te tanie do gówno
  • Odpowiedz
@XNiemcu: @PiotrFr: @ksiak: Macie racje, ale:
Kupujesz 12Ah za 100zł, w domu sprawdzasz rzeczywistą pojemność, wychodzi 3,5ah-4ah zakładasz dispute i oddają Ci minimum 50%. Taka bateryjka za 50zł to już całkiem ok. Czasami w ogóle przychodzą po czasie i ma się 100% zwrotu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XNiemcu: ja w makicie siedzę. I tak:
- chińskie opisy to bzdury. Trzeba patrzeć na dozyczną budowę baterii, ile ogniw wsadzili. Żadne tam 10,12Ah ani 388v nie będzie, skoro Aku jest systemu 18v i ma 5s2p organizacje z 18650 ogniw.
Jak chińczyk to liczy? Nie wiem, ale się domyślam. Przykładowo Aku 5s2p to 10 ogniw
Jedno ma 3.88v, no to chińczyk pomnożył i dorzucił zero dla kurażu. Albo że jest 5ogniw
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hrumque Widzę że znasz się na rzeczy. Powiem na wstępie że potrzebuję coś do Milwaukee M12. Tam też piszą o tej całej technologii Redlithium i co w przypadku gdy kupię taką obudowę na Ali( widziałem że są od 20 do 50zł), Chińczyk postarał się i może się znaleźć tam taka płytka czy trzeba coś kombinować? Znalazłem np coś takiego:

https://m.pl.aliexpress.com/item/32628061435.html

Druga sprawa to żeby zrobić coś pokroju oryginału 4Ah/6Ah wiesz ile +-
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XNiemcu: to jest 12v system? Czyli 3S2P w założeniu by miało to sens, czyli 6 ogniw. Ewentualnie jak zależy Ci na pojemności to 3s3p ale będzie ciężkie i będzie problem z wielkością obudowy. Wielka bieda to 3s1p czyli 3 paluszki. Można, ale to tylko dla bardzo słabiutkich narzędzi.

Pojemnosc ogniw to sprawa wtórna, najważniejsza tu jest ich wydajność prądową (rezystancja wewnętrzna) i byle były z jednej serii/partii. Normalne wysokopradowy 18650 to
  • Odpowiedz