Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#wroclaw #nieruchomosci #przegryw #korpobaza #patodeweloperka

Zauwazylem ze tag patodeweloperka koncentruje sie na metrazu oraz ukladzie mieszkan. W ogole nie jest poruszana kwestia lokalizacji budynkow. Wpis bedzie bardzo hejterski. (na samym dole troche bardziej pozytywne)

Pare dni temu wrocilem ponownie do rodzinnego miasta zobaczyc sie z rodzicami. Przerazila mnie ilosc chowu klatkowego we Wroclawiu i to w takich lokalizacjach ze az wlosy staja deba. I wszystko za cene 10k za metr! KTO TO KUPUJE? tyle jest milionerow we wroclawiu, Wroclaw programistami, deweloperami i lekarzami stoi? I wszystkie mieszkania do 50 metrow! Moje mieszkanie ma 65 metrow i jest za male. Moj dom ma 250 metrow i jest dobrej wielkosci. Jak mozna wydawac 600k na 45 metrow? I to jeszcze w miescie ktore w porownaniu z miastami europejskimi jest po prostu mala wiocha bez wierzowcow, bez centrum biznesowego, bez przemyslu, bez portu itd. Jest to mala wiocha gdzie kaza placic za mieszkanie rownowartosc 13 lat calych 4000 na reke.

Ale do meritum: Dlaczego buduje sie takie mordory dla korposzczurow w samym centrum miasta (wew. obwodnica)?! Przeciez sypialnie NA CALYM swiecie sa poza granicami miasta lub obwodnicy. Niech sobie beda na Gaju, Na Psim Polu, Olimpia port (teren zalewowy ale co tam + wielka fabryka Volvo), Stablowice, Lesnica, poswietne, Na radwanicach, cztery pory roku czy na ksiaze wielkie.

- Port popowice: Teraz zalewowy, jedna powodz i bedzie placz. Blok patrzy prosto sobie w blok.
- Osiedle na Sikorskiego: Budowane przez niewolnikow z Korei, przy odplywie ze sciekow, starym glosnym tramwaju.
- Lokum Porto. 10k za metr pomiedzy Dluga a rzeka. 1. terez zalewowy. 2. oczyszczalnia sciekow 3. tory pociag towarowy 4. siec rozdzielcza (fajne buczenie!) 5. ulubiona miejscowka wszystkich zuli pod mostami.
- Cala kepa mieszczanska. Piekny chow klatkowy, budynek na budynku, piekny widok na elektrocieplownie i przy odzie gdzie barki wyrzucaja materialy budowlane lub przyjmuja smieci. I buduja nastepne! (zdjecie ponizej)
- Cale osiedle na teczowej. Blok na bloku (mniej miejsca niz w prlowskich budynkach) i to przy stacji kolejowej ktora maja za niedlugo ponownie otwierac.
- Osiedle przedmiejska: Przy super glosnej legnickiej i pomiedzy dwoma liniami kolejowymi
- Cale to osiedle wzdluz Legnickiej na wysokosci Magnolii. Przeciez nawet za komuny nikt tam nie budowal bo bylo za glosno (budowali troche wglad za drzewami). To wyglada jak jakis tani akademik z tymi wszystkiim majtkami suszacymi sie na tych "balkonach"
- To osiedle przy Traugutta. Przeciez to srodek Trojkata. Strach wyjsc tam w nocy po 21h. Plus szpital (karetki) i policja.
- Browary mieszczanskie. 30m2 za 500k, przy kolei i super ruchliwym moscie. Oseidle powinno byc za kromera na dzialkach.
- Planty raclawickie. Postawic taki chow w samym srodku eksluzynych domkow jednorodzinnych na krzykach to policzek. Kto n ato wydal zgode!?

Sa oczywiscie osiedla ktore sa super dobrze zrobione, utryzmuja styl rynku/centrum miasta ale ich jest bardzo malo

- Ksiecia witolda. Troche chow klatkowy ale budynki sa niskie i sa w dobrej dzielnicy.
- Osiedle na 1 maja, w starym szpitalu. Swietne miejsce, swietny budynek, super ladna fasada (ciekaw jestem ile mieszkania tam kosztuja.... zapewne metr o wartosci mojej nerki)
- Na hubskiej. Dobrze tam pasuje do tych blokow z lat 90. Dobra zrobili rewitalizacje tamtych terenow (az do Armi krajowej)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b0e6d5190a93000a0c5d72
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#wroclaw #nieruchomosci #przegryw #...

źródło: comment_1622226762B7qZWpuH4paFPnFWHulX2u.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania zgoda a miasto hoduje patusów w pięknych kamienicach w centrum zamiast sprzedać je inwestorom do odrestaurowania i zamieszkania przez normalnych ludzi. Tkanka miejska Wrocławia jest zaburzona, w centrum mieszkają starzy ludzie i patologia a młodzi są niejako wypchnięci na przedmieścia typu Jagodno, Stablowice czy Psie pole. Zresztą Jagodno to książkowy przykład tego jak nie projektować przestrzeni miejskiej. Zamiast zaplanować drogi, infrastrukturę, komunikację i dopiero rozbudowywać w tą stronę miasto to zabudowali
  • Odpowiedz
Zamiast zaplanować drogi, infrastrukturę, komunikację i dopiero rozbudowywać w tą stronę miasto


@witam12: w sumie jak wczytałem się w historie jagodna i mpzp to jest odwrotnie niż mówisz. Plany są zrobione, wyglądają rozsądnie, od kilku lat je realizują. Niestety napotykają na problemy jak ten tramwaj czy zielony klin... Tramwaj zastąpią autobusem, a o klin jeszcze walczą. Nie ma co oczekiwać że przez puste pole zrobią 4 pasmową drogę z torowiskiem. Remont
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania na trojkacie to bylo niebezpiecznie z 15 lat temu. Teraz najbardziej niebezpieczny tu jest zul pod biedronka. Trojkat to jak dla mnie jedna z lepszych lokalizacji we Wro (change my mind). Szpitala na traugitta nie ma juz kilka lat. Pogotowia zreszta tez
  • Odpowiedz
Port popowice: Teraz zalewowy, jedna powodz i bedzie placz. Blok patrzy prosto sobie w blok.


@AnonimoweMirkoWyznania: Ok, po tym przestałem czytać.

Akurat po 1997 został znacząco zmodernizowany Wrocławski Węzeł Wodny i jego przepustowość została znacząco zwiększona. Powtórka z 1997 jest nikła.

Niestety Twój post jest przejawem szastania na ślepo „patodeweloperką” - że wszystko co się buduje to patodeweloperka. Tak nie jest i po prostu Twój post jest szkodliwy, bo ludzie będą
  • Odpowiedz
@Bratkello: nie szkodliwy a mowi prawde. Wroclaww nie ma w ofercie duzych mieszkan przez napompowane ceny i fliperów. Terenu jest sporo i jest to miasyo ktore ma miejsce na inwestycje mieszkniow a buduje aie koszmarki w stylu jagodna i maslic bez tramwaju i inftastrktury. W innych duzych miastach krk, pzn czy nawet wawa za te aam cene ma sie lepszej jakości mieszkanie.
  • Odpowiedz
@lothar: Nie zgodzę się z tym - rynek w Krk czy Waw jest jeszcze bardziej spuchnięty i napompowany.

Mieszkaniówka Wrocławska w porównaniu do takiej Krakowskiej czy Poznańskiej jest ciut lepsza.

Pisząc o potworkach Jagodna czy Maślic zapominasz o tym, że to miasto tak zaplanowało i będzie planować aby #!$%@?ć mieszkańców obrzydliwych suburbiów. Deweloperzy wybudowali to co miasto zaplanowało - więc pretensję do miasta, a nie do deweloperów - bo oni robią
  • Odpowiedz
WalecznaŁania:

I to jeszcze w miescie ktore w porownaniu z miastami europejskimi jest po prostu mala wiocha bez wierzowcow, bez centrum biznesowego, bez przemyslu, bez portu itd. Jest to mala wiocha

Bez przesady, 33 pod względem wielkości miasto w UE.

Dlaczego buduje sie takie mordory dla korposzczurow w samym centrum miasta (wew. obwodnica)?!

Dlatego, że ludzie kupują.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
AnalnyMenel: @Bratkello: Czy ktos tutaj pracuje w nieruchomosciach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie oszukujmy sie, okna oknami ale miec co godzine pociag towarowy pod mieszkaniem (a nawet dwa pociagi tam na legnickiej) to co innego.

Port popowice jest tak bardzo przystosowany na powodz ze jak raz spadl wiekszy deszcz to zalalo wszystkie garaze. A wezel wodny moze i jest zmodernizowany ale w 1997 tez waly mialy
  • Odpowiedz
Robienie nitki tramwajowej na dlugiej by "port" popowice mogl sobie dojezdzac do centrum jest smieszne bo 200 metrow dalej i maja tramwaje na legnickiej. Ale budowanie patobudnkow o wygladu hoteli w miejscach o bardzo duzym halasie i to za kwoty 10k za metr to jest smieszne.


@AnonimoweMirkoWyznania:

Nie pracuje w nieruchomościach. Mityczny programista.

Dalej nie trafiłeś, bo jeśli uważasz że linia tramwajowa na Popowice jest bez sensu to nie jesteś w
  • Odpowiedz
ZepsutaProgramistka: Ja wlasnie szukam jeszcze jednego mieszkania we wroclawiu na kupno ale te budynki sa tak paskudne i pod jedno kopyto ze nie ma co kupowac. Wszystko beton, z duza iloscia szkla, wszystko szaro/brazowe, balkony o wielkosci biurka albo loggie oszklone i mieszkania do 30-45 metrow wszystko pod wynajem. Naprawde jest az tyle ukraincow i studentow ze te wszystkie mieszkania inwestycyjna sa wynajmowywane? I tyle turystow na airbnb?

@Bratkello:

Juz
AnonimoweMirkoWyznania - ZepsutaProgramistka: Ja wlasnie szukam jeszcze jednego miesz...

źródło: comment_1622281915CSyLe4I6hvEupxiOTgmRsn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bratkello:

Jak sobie wyobrażasz w takim razie parnterstwo publiczno prywatne - miasto odsprzedaje kamienice z mieszkańcami dla deweloperów?


Deweloper na tańszej działce (sypialnie Wrocławia) wymienia metraż na taki sam bądź mniejszy metraż w dobrej działce (centrum, kamienica) = dewe jest do przodu o wartość działki + prestiż posiadania inwestycji w centrum
  • Odpowiedz
Juz wiem dlaczego tak bardzo bronisz! "Wczoraj zwiedziłem sobie osiedle gdzie kupiłem mieszkanie. Poczułem namiastkę życia w mieście - 5 minut rowerem na FAT, " I plujesz na "Ha tfu na prestiżowy Ołtaszyn/Partynice z nazwy. Gdzie prestiżowe są tylko ceny xD." bo musisz sie dowartosciowac XD. Czyli gdzies na grabiszynie sobie kupiles. Boze nawet nie wiedzialem ze tam tez wciskaja te patobudynki w okolicy FAT. Czyli kupiles sobie klitke w patobudynku ktory
  • Odpowiedz