Wpis z mikrobloga

Od ok. 3 lat mam dziwny problem z siecią. Miałam kiedyś w telefonie 2 karty sim - X i Y.

X to sieć Play, Y lycamobile.
Z karty Y korzystałam dosłownie chwilę 3-4 lata temu.

I teraz mój problem - bardzo często, zazwyczaj jak nie mam zasięgu (być może przez to go akurat wtedy tracę), ludzie którzy próbują się do mnie dodzwonić na nr X dodzwaniają się do jakiegoś Ukraińca ¯\_(ツ)_/¯

Ten Ukrainiec czasami do nich oddzwania i teraz najlepsze - dzwoni z numeru Y! czyli tak jakby przejął numer Y po mnie. Tylko kurde dlaczego tak się dzieje w ogóle dzieje? Tym bardziej, że oni w tym czasie dzwonią do mnie na nr X? Nigdy żadnych przekierowań pomiędzy tymi numerami nie robiłam.

Sprawia mi to duży kłopot bo nie wiem kto do mnie dzwonił, niektórzy myślą że ktoś ukradł mi telefon albo że coś mi się stało skoro dzwonią do mnie a odbiera jakiś Ukrainiec ;/ Jak jestem w jakiejś galerii gdzie często zasięg ucieka to mogę zapomnieć, że ktoś się do mnie dodzwoni, zawsze do Ukraińca.
Macie jakiś pomysł co to może być i jak to odkręcić?

Wołam @play_polska

#play #lycamobile #pytanie #kiciochpyta #telefony #siecikomorkowe
  • 3
Macie jakiś pomysł co to może być i jak to odkręcić?

@kavinska: Brzmi to na problem po stronie operatora/-ów, jakieś niespójności w jego/ich bazach danych. Sama tego raczej rozwiążesz. Pozostaje zgłosić problem do operatora numeru X.

Możesz spróbować włączyć i wyłączyć przekierowanie na numerze X. To nie powinno jakkolwiek zaszkodzić, ale musiałabyś mieć sporo szczęścia, aby to naprawiło problem.