Wpis z mikrobloga

@Sudo_exit: Chłopie, jak nie masz butów, ubrania i plecaka, to może na pierwszy raz w górach wybierz jakieś inne cele niż jedne z trudniejszych szlaków w Tatrach?
  • Odpowiedz
@Sudo_exit: Zależy od budżetu. Decathlonowy sprzęt wystarczy Ci jak najbardziej, pamiętaj jednak o kasku. Jeżeli nie chcesz go kupić, zawsze możesz wypożyczyć. Jeżeli masz trochę więcej hajsu to polecam sklep 8a w Gliwicach. Natomiast jeżeli chodzi o plany wyprawowe, to jeżeli nie masz żadnego doświadczenie wybrałbym coś innego. Generalnie Rysy są nudne i przereklamowane.
  • Odpowiedz
@Sudo_exit: teraz potrzebny sprzęt na Świnicę będzie zupełnie inny, niż na lato. Piszę na pewności, bo nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, że w Tatrach Wysokich ciągle jest zima.

Na Tatry latem i jesienią polecam Ci jakieś niskie podejściówki (np. La Sportiva boulder, albo TX4, bez membrany), z ubrań jakieś soft shelle, plecaki 20-30 l z deutera albo ospreya).
Z doświadczenia powiem Ci, żebyś nie żałował kasy na buty
  • Odpowiedz
@gleorn: na świnice idę w drugiej połowie lipca. Chodziło mi o to, że teraz jest moim celem. Wszędzie gdzie się da będę chciał iść w jak najbardziej komfortowych warunkach. K2 zimą zostawiam innym
  • Odpowiedz
@Sudo_exit: Uniwersalnie nie kupisz, ja tam jestem zdania, żeby kompletować przez kilkanaście wyjazdów sprzęt, bo zmieniają się potrzeby. Np. kupiłem 50l plecak, a o wiele częściej używam 5l, nawet na kilka dni latem xD

Na pierwszy strzał latem, to jakieś wygodne buty trailowe + plecak (uniwersalny to 25-30l, Osprey/Deuter/Gregory). I tyle. Ciuchy, jakiekolwiek sportowe, latem w dobrą pogodę zawsze chodzę na krótko.

No i sam ocenisz co Ci się przyda, a
  • Odpowiedz