Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem dziś pierwszą strzelbę i mam zapytanie.
Oczywiście po przyjściu do domu zacząłem się bawić i zwróciłem uwagę, że w magazynku coś lata.
Rozłożyłem broń, a z tej małej nagwintowanej dziurki, u szczytu magazynka, wypadł jakiś drewniany patyk z dwoma gumkami. No i moje pytanie WTF? Przymierzając go na długość, wychodzi na to, że jak był w środku to nie dało się tam włożyć więcej niż 2-3 naboje. Średnica z 5mm, długość mniej więcej 20cm.
Co prawda to moja pierwsza strzelba w życiu, więc doświadczenie mam żadne i nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem.
Wiedzie co to jest, do czego to służy i czy to tam powinno być?
To chyba był nawet jeden z moich pierwszych razów gdy zajrzałem do instrukcji obsługi czegokolwiek, ale próżno tam szukać takiego elementu.

#bron #strzelectwo #strzelba #bronpalna
fr3duu - Mirki, kupiłem dziś pierwszą strzelbę i mam zapytanie. 
Oczywiście po przyj...

źródło: comment_1621958069je5JKPxhARlKQP1c9kCdQd.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@gregor40: Mossberg Maverick. W jednym z Warszawskich salonów handlowo-rusznikarskim. I to właśnie ten drugi element działalności tego przybytku daje mi do myślenia, bo zacząłem się zastanawiać czy to nie jest jakiś magiczny przyrząd używany przez rusznikarzy, a mi został sprzedany jakiś egzemplarz po naprawie czy coś.

@ZdeformowanyKreciRyj: xD
  • Odpowiedz
@fr3duu: kupiłeś jako nową? To jest pompka, prawda? Wygląda jakby ktoś amatorsko ograniczył pojemność magazynka. W Polsce o ile się orientuję takie ograniczenie obowiązuje w broni automatycznej na polowaniach. Ale już w UK w każdej broni galdkolufowej "for field use".
  • Odpowiedz
Dobrze czasem z mądrzejszymi porozmawiać, bo sam bym nie wpadł na to, że taki patyk może być ogranicznikiem.
Ja już kombinowałem, że to jakiś instrument do wyciągania smaru z magazynka.
Tak czy siak, przypadkiem udało mi się doprowadzić broń do pełnej pojemności magazynka, a to najważniejsze.
  • Odpowiedz