Wpis z mikrobloga

Korzystał ktoś z was z "Rekompensaty" na OLX?

#!$%@? mnie, naiwnie zamówiłem przedmiot przez ich oficjalną "Przesyłkę OLX" ale zamiast towaru dostałem pustą kopertę XD

Głupota z mojej strony i więcej tego nie zrobię, ale i scam prawie idealny - oszust dostaje kasę gdy tylko odbierzesz paczkę - nieważne co w niej jest. Nie jest to escrow znany z Aliexpress lub Vinted.

Oczywiście od razu zgłoszone na policje, jutro mam dostać potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i wysyłam do OLX wniosek o rekompensatę (konto oszusta zablokowali od razu po kontakcie z supportem), jeśli ktoś z was miał z tym do czynienia to chętnie poczytam czy sprawnie ten proces przebiegł i ile czekaliście na rozpatrzenie wniosku.
#olx
  • 12
@Zead: nie, dzisiaj mija tydzień a policja nie zdążyła nawet dostarczyć mi potwierdzenia złożenia zawiadomienia. a jest ono wymagane do złożenia wniosku o rekompensatę... masakra, oby się w 30 dni wyrobili przynajmniej bo później nie złożę wniosku
@bavool: jeśli masz obawy a konto sprzedającego wydaje się podejrzane, to może nie popełnij tego błędu co ja i po prostu nie idź po przesyłkę - ona chyba po kilku dniach wróci i dostaniesz zwrot, aczkolwiek musiałbyś to zweryfikować