Wpis z mikrobloga

@rzep: ale zrozum, ze ja nie jestem traderem. ja regularnie kupuje bo mam robote platna w $.
wiem, ze long term i tak pojdzie w gore, nie martwie sie zamrozonym kapitalem, ani likwidacja pozycji, bo nie gram na dzwigni. prosta i skuteczna strategia ( ͡ ͜ʖ ͡)
wolumen zaczyna rosnac a spadki nie przyspieszaja, wiec kto wie, moze niedlugo koniec promocji


@4n000n: To powód aby nie kupować. Wolumen musi się uspokoić i zmaleć i dopiero zacząć rosnąć gdy zacznie odbijać.
ale zrozum, ze ja nie jestem traderem. ja regularnie kupuje bo mam robote platna w $.

wiem, ze long term i tak pojdzie w gore, nie martwie sie zamrozonym kapitalem, ani likwidacja pozycji, bo nie gram na dzwigni. prosta i skuteczna strategia ( ͡ ͜ʖ ͡)


@4n000n: Ale to nadal bez sensu. Rozumiem inwestowanie longterm i niesprzedawanie przy każdym dipie.

ALE jeśli jesteś świadkiem sporej korekty
@rzep: dzieki za rade. chcialbym tak umiec przewidywac, ze bedzie 5 czy 10 tysiecy za bitka i sprzedac wszystko na ATH. ale wiem ze to niemozliwe...
jak korekta (krach) sie zaczyna to z reguly nie widac, zbyt duze zyski by sprzedac, bo nie wiadomo czy to wykres nie pierdnal. jak jest srodek korekty to sa tez gwaltowne odbicia, lepiej holdowac. jak fud wlatuje na 100% to ja zaczynam dokupowac. jest ryzyko
dzieki za rade. chcialbym tak umiec przewidywac, ze bedzie 5 czy 10 tysiecy za bitka i sprzedac wszystko na ATH. ale wiem ze to niemozliwe...


@4n000n: Ale nie o ty mówię. Masz widoczny jasny trend spadkowy ostatnio. To nie jest jednodniowy dip - to jest trend.

Jak już pisałem - jedna z podstawowych zasad inwestowania jest nie próbowanie łapać dołka spadków, tylko poczekanie na konsolidacje i odwrócenie trendu.

jak korekta (krach)
rzep - > dzieki za rade. chcialbym tak umiec przewidywac, ze bedzie 5 czy 10 tysiecy ...

źródło: comment_1621843435HhJEU8bDq6odO25MhH5fYd.jpg

Pobierz
@rzep: jakbym czekal to teraz bylbym w pozycji ze moje zetony urosly ~60-100% od dolka. slaba pozycja... moze jeszcze spadnie, ale wole unikac takichg dylematow i po prostu kupowac w dolku za przeznaczone na to pieniadze.

mi to sie zmienilo jak w robocie mi bitkami placili. sam kiedys fanatycznie szukalem dolkow. "teraz bitka nie kupie bo troche drogo" jak kosztowal 4k PLN. za to w robocie po ile bitek nie stal
jakbym czekal to teraz bylbym w pozycji ze moje zetony urosly ~60-100% od dolka. slaba pozycja... moze jeszcze spadnie, ale wole unikac takichg dylematow i po prostu kupowac w dolku za przeznaczone na to pieniadze.


@4n000n: Że co? Urosłyby 100% od dołka? Gdzie?
@rzep: nie wiem o co chodzi. o czym nie mowisz?
kupowalem tanio i kupowalem na tym zjezdzie. taka moja strategia i gdybym nie gral long term to teraz elegancko zamykalbym pozycje
o czym nie mowisz?

kupowalem tanio i kupowalem na tym zjezdzie. taka moja strategia i gdybym nie gral long term to teraz elegancko zamykalbym pozycje


@4n000n: Mówię o tym, że nie kupuje się podczas trendu spadkowego. Kupować można dipa, ale dip to jest jednorazowe, krótkoterminowe obniżenie ceny, a nie 50% spadek rozłożony na 2 tygodnie.
@rzep: no ale trend spadkowy to zalezy na co patrzec. ja patrze na dlugi termin, wiec takie zawahania na mnie wrazenia nie robia, a nie wierze w kilkuletni postoj technologiczny krypto. zreszta juz puka w 40k$ wiec wylapalem sam dol
no ale trend spadkowy to zalezy na co patrzec. ja patrze na dlugi termin, wiec takie zawahania na mnie wrazenia nie robia, a nie wierze w kilkuletni postoj technologiczny krypto. zreszta juz puka w 40k$ wiec wylapalem sam dol


@4n000n: Nie ważne na co patrzysz. Jeśli aktywa lecą na łeb, to się wstrzymujesz z zakupami. Co z tego, że masz długi termin jeśli potencjalnie możesz np kupić. 2 albo 3x więcej