Wpis z mikrobloga

Panowie mam mały problem.
Nie mogę robiąc wpis manualny kolejnego dnia w tachografie zmienić czasu zakończenia poprzedniej zmiany. Tracę przez to codziennie 15 minut a firma płaci to co mam w tachografie.

Dodam że pokazuje mi tylko czas o której wyjąłem kartę ostatnio ale nie mogę lub nie wiem jak to zmienić.
Mogę tylko zmienić czas po dobowym odpoczynku.
Jakieś wskazówki ? Z góry dziękuję.

#transport
#bekaztransa
#ciezarowki
#tachograf
#pytanie
  • 17
Nie mogę robiąc wpis manualny kolejnego dnia w tachografie zmienić czasu zakończenia poprzedniej zmiany.


@adamsowaanon: A dlaczego chcesz w to ingerować? Jak kończysz pracę to wtedy robisz zakończenie przy wyciąganiu karty nie wcześniej, nie później, przez co na następny dzień nic w tej kwestii nie musisz zmieniać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TomdeX: bo praca kierowcy nie konczy sie na wyjsciu z kabiny tylko na wyjsciu z firmy, a nawet powiem Ci ze konczy sie na dojechaniu wlasnym autem do domu. Wtedy masz koniec jazdy dopiero i zgodnie z prawem wtedy masz koniec na tacho.
Wtedy masz koniec jazdy dopiero i zgodnie z prawem wtedy masz koniec na tacho.


@peszmerd: Wiem, ale jeśli chłop ma płacone tylko za to co ma na tacho to pozostaje mu tak jak napisałem, dojeżdżanie do domu ciężarówką, albo niech dogada się z szefem inaczej. Bo w praktyce można manualnie cokolwiek wpisać, np, że pracowało się dłużej i co, szef zapłaci za to? Takie trochę głupie to rozliczanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TomdeX: po co sie madrzysz xD tak to wyglada w uk, po wyjsciu z tira masz zdanie papierow i wyjscie z firmy, majster tez ma placone do momentu odlozenia mlotka czy do wyjscia z pracy?
po co sie madrzysz xD


@peszmerd: Ale gdzie ja się mądrze? Nie wiem gdzie pracujesz i jak pracujesz, ja mam zwykłą dniówkę, więc nie ważne czy na karcie będę miał minutę pracy czy 15h pracy, miałem tego godzinówkę, ale wtedy prócz tacho miałem normalnie płacone za to co robiłem w ramach pracy (miałem pikacza przy wejściu/wyjściu z firmy).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eloyard: tak myślę że o to chodzi. Myślę zeby po zakończeniu takiego wpisu zrobić coś takiego; praca przez te 15 minut, zakończenie, pauza 9h i rozpoczęcie? U mnie w vdo spokojnie się tak zrobi.
@cypisek84: tak o to właśnie chodzi bo wtedy nie muszę czekać np do 21.46 żeby mieć zapłacone za 22.00

Bo mógłbym zrobić kolejnego dnia korektę i wyciagnac kartę np o 21.35 i zrobić korektę do 22.00

Firma płaci od tego co na tachografie bo się menadżer zmienił ostatnio, dawniej liczyło się to co wpisałem w papierach i było luźniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamsowaanon: nie możesz zrobić korekty. Możesz zrobić dodatkowy wpis manualny.

Powiedzmy że robisz zakończenie o 21.35, wyciągasz kartę, idziesz do domu.

Przychodzisz o 9, wkładasz kartę. Tachograf pyta czy zrobić wpis manualny? Klikasz tak.

Wybierasz symbol młotków do godziny 22 poprzedniego dnia. Następnie kraj zakończenia.

Potem pauza 22-9, kraj rozpoczęcia i ok.

Wg mnie powinno zadziałać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TomdeX: madrzysz sie w miejscu "takie troche glupie to rozliczanie, mozna wpisac ze sie dluzej pracowalo". Koles sie pyta o rozwiazanie problemu tachografu a Ty jak dzieciak piszesz o dojezdzaniu do domu ciezarowka xD brame mijasz o 14.00 to pracujesz od 14.00, nie od 14.23 kiedy wlozysz karte. Tak samo konoec zmiany. Tacho to twoja zakladowa karta i ma sie na niej zgadzac kazda minuta.