Wpis z mikrobloga

@Krtb: Jak wyżej, zależy ile, i co jesz. Bo np produkty oznaczone jako szwedzkie są dużo droższe niż inne, mięso zwłaszcza. Po za tym to tym singiel zawsze wydaje mniej, niz ktoś kto ma rodzine. Kolejna sprawa jak pracujesz? Od poniedizallku do piątku, czy np popoludniowki, jesz lunch w pracy, czy nie. Jest dużo pytań i odpowiedzi.
@Lukosik: w planach jest wyjazd, budowy, od 7 do 17. Pytam za wczasu, tak do 600-700 zł miesięcznie wydam czasem mniej z tego co poczytałem to tak z dwa razy tyle co w Polsce mogę liczyć wydatki. Ale wolałem się zapytać jak to u kogoś na miejscu wychodzi
@Krtb: Wszystko zależy od tego, czy gotujesz sam, czy mówimy też o jakichś wizytach w restauracjach.
+Miasto też ma znaczenie, bo ceny w sklepach czasem się różnią, nawet jeśli to ten sam sklep (np. w jednym mieście kupuję ryż za 40 koron a drugim za 30 ( ͡° ʖ̯ ͡°)).
Ale jeśli będziesz gotować sam, to chyba się zmieścisz w 600-700. Najwięcej się wydaje chyba na mięso,
@ortopliss: Ja się zmieściłam w tej kwocie, kiedy gotowałam wszystko sama. Teraz ciężko jest mi policzyć, bo gotuję z niebieskim. No ale dlatego też piszę, że wszystko zależy od miejsca i tego co jesz. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ortopliss: No nieżle:D to więcej niż płacę za mieszkanie, haha. Generalnie to zmieszczenie się w 1500 jest możliwe, ale wymaga trochę polowania na jakieś przeceny (szczególnie właśnie jeśli chodzi o mięso) i planowania + raczej się nie zje na mieście, jeśli ma się taki limit. :D Bezpieczniej byłoby założyć, że się ma koło 2000-2500 chyba, takie kwoty zazwyczaj widzę w internetach.