Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 526
Nie chcę nikomu psuć teorii spiskowych, ale od lat trzeba mieć potwierdzenie pewnych szczepień żeby odwiedzić dany kraj - nie ma tego dużo ale jednak.
Jakoś wcześniej nikt nie krzyczał o odbieraniu wolności. Chodzi przecież o zapobieganie rozprzestrzenia się choroby.

Źródło: https://medycynatropikalna.pl/szczepienia

#koronawirus #szczepienia
  • 70
nie ma tego dużo ale jednak.


@KornixPL: na festiwal żeby wejść też trzeba mieć szczepienie? To jest ta nowość, że każdy kraj paszport covidowy może rozszerzyć według własnej fantazji, nie można rządowi dawać tak dużych możliwości ograniczania swobód obywatelskich.

Dlaczego nie zostawić zaświadczeń o szczepieniu tak jak było wcześniej? Po co wprowadzać centralny system paszportów covidowych? To jest ślepa wiara w to że rządy chcą dla obywatela tylko dobrze i wcale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@KornixPL: powiem tak - ja szczepienie mam za sobą, znaczna część ludzi jest już po chorobie, albo się zaszczepi, więc nie uważam, żeby ograniczanie swobód obywatelskich w takiej sytuacji miało jakikolwiek sens, prócz przygotowania do oceny obywatela. Zaraz oprócz paszportu pojawia się pewnie nowe usługi z których tylko ktoś przychylny władzy będzie mógł korzystać, ale walnie się to pod przykrywką covidka, czy innej choroby i tyle będzie z "normalności"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@KornixPL: teraz nic już nie trzeba robić, prócz standardowych działań, jak z każdą inną zaraźliwa chorobą, czyli obowiązek szczepień i tyle. Dlaczego trzeba na siłę dorzucać jakieś dodatki w stylu braku możliwości pójścia do mięsnego jak jesteś zdrowy, ale niezaszczepiony? Gdyby program szczepień był prowadzony prawidłowo, to byśmy już dawno byli po "pandemii", czy co tam mamy teraz prawnie. Na grypę są szczepienia, ale nie są obowiązkowe i jest chorobą sezonową.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@ZaBurz: wydaje mi się że może to być spowodowane rozrostem ruchów antyszczepionkowych, fale newsami itp. Również nie uważam że to dobra opcja (ograniczenia dla niezaszczepionych w obecnej formie, tym bardziej że niektórzy mogą mieć jakieś przeciwwskazania do szczepienia) ale większość antyszczepów nie szczepi się tylko dla samego faktu (mutacje genetyczne, bill gates, do wyboru do koloru). Ci co mogą a się nie szczepią są moim zdaniem trochę samolubni. Co z tego
@ZaBurz: No to po co niby te lockdowny xD Już kurde bez przesady, krajem zarządzają ludzie z klucza partyjnego, którzy niczego nie potrafią zorganizować, więc efekt jest jaki jest.