Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko na luzie bez spiny, ale czy Krzysiu odniósł się już do nowej formy okradania podatników i wyciągania im przymusowo hajsu z kieszeni, czyli polskim ladzie #nowylad? Nie to, żebym bronił artystów, bo tez uważam, podobnie jak Krzysiu, ze powinni zarabiać na sprzedaży/ monetyzowaniu swoich dzieł, a nie na okradaniu rodaków, ale wypadałoby tez wspomnieć np o skoku na kasę przedsiębiorców w postaci liniowej składki zdrowotnej, w dodatku niemożliwej do odliczenia od podatku, wzroście opodatkowania dla lepiej zarabiających czy okradaniu ludzi chcących kupić mieszkanie bez dopłaty od państwa? A może wspomniał coś o okradaniu podatników poprzez galopująca inflacje? Albo może napomknal coś o ukrytym bykowym w postaci 500+? Bo tak szukam, przeszukuje kanał i nie bardzo mogę natrafić.
#kanalsportowy #stanowski #bekazpisu
  • 9
@miki4ever: tak mi się właśnie wydawało i żeby nie bulo, doprecyzowując, nigdy chyba w dotychczasowej historii KS nie zabrał w tej sprawie głosu, ale ostatnio jest najwyraźniej aktywny w kwestii kradzieży poprzez podatki, a taka piękna konferencja vatiego i karakana była, epokowe wydarzenie, wiec myślałem, ze może z tej okazji coś wspomniał
@rozbojnikalibaba: @miki4ever: @Heisenberg_: Nie wspomni bo na tym programie nie straci. Spółki skarbu państwa i TVP zapewnią odpowiednie dotację Krzysiowi i jeszcze wyjdzie na tym na plus. Państwo Polskie zapewni wszystkim klakierom odpowiednie środki na opłatę nowego ładu więc sympatyczny Pan Redaktor może się zająć robieniem zasłony dymnej ( żeby nie było to w sprawie artystów mam podobne zdanie co Pan Krzysztof natomiast uważam to za sprawę drugorzędną w
@rozbojnikalibaba: A dlaczego miałby się odnieść? Krzysiu w przeciwieństwie do większości właścicieli JDG w IT jest faktycznym przedsiębiorcą. Zatrudnia ludzi i faktycznie ponosi odpowiedzialność finansową za swoje działania. Kwoty które wyciąga rocznie programista15k to on stracił na akcjach CDP. A kilka miesięcy później wznowił nakład swoich książek. Na jednej z nich Andrzej Iwan wyciągnął ponad 100k (co znaczy, że Stano wyciągnął znacznie więcej). Jestem też pewien, że Stano od dawna potrafi