Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2191
"Nie ma dwóch identycznych tęcz. Ani dwóch identycznych paczek Skittles. Ciesz się unikalnym miksem." - taki napis widnieje na małej paczce skittles. Czy faktycznie są one unikalne?

Policzyłem cukierki w pacze i było ich 37. Kolorów w tej serii jest 5 (zakładam że w każdej jest 5). Stosując więc wzór na kombinacje bez powtórzeń wychodzi że jest 749398 unikalnych paczek (w rzeczywistości znacznie mniej bo nie ma chyba paczki z 37 zielonymi no ale mniejsza z tym) a potem sekwencja musi się powtórzyć.

Dziennie produkowanych jest 200 000 000 skittlesów, załózmy że połowa z nich jest w dużych a połowa w małych paczkach. Dzielimy więc 100 000 000 przez 37 cukierków i wychodzi nam ponad 2 702 702 małych paczek dziennie. Teraz dzielimy to przez liczbę kombinacji i wychodzi: 3,60... Czyli wychodzi na to że codziennie powtarzają się ok. 3 paczki na świecie. Czyli przez rok powtarza się 1314 paczek. Pomyślcie sobie co by było ze światem jakby klucze w bazach danych były takie "unikalne" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak dla mnie to celowe wprowadzanie klienta w bład poprzez przekonywanie go o jego wyjątkowości, która jednak nie jest całkowicie wyjątkowa. Dla mnie się to nadaje do Rzcznika Praw Konsumenta ( ͡° ͜ʖ ͡°), co myślicie?

#gruparatowaniapoziomu (xD) #matematyka (możliwe że coś poebałem więc jak coś to prosze o info) #heheszki #skittles #slodycze
MrFisherman - "Nie ma dwóch identycznych tęcz. Ani dwóch identycznych paczek Skittles...

źródło: comment_1621527556E1DQvyNS32qNVpDp7nqyf3.jpg

Pobierz
  • 82
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@Nowa_Zielonka_: @Kapibara89: xD @kiszczak: może w Ameryce by przeszło
@Ryptun: no niby tak ale jest napisane unikalny miks a nie unikalny miks gramatur ( ͡° ͜ʖ ͡°) zresztą nawet licząc po mikrogramach pewnie doszłoby się do tych samych wniosków (bo pewnie nie mogą się róznić o więcej niż N mikrogramów), pewnie by wychodziły 2 takie same na rok ( ͡° ͜ʖ ͡