Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jakbym chciał se kupić samochód, zarejestrować na siebie itd. nie posiadając jeszcze prawka to czy jest taka możliwość?

Miałbym przynajmniej motywację by zdać te prawko w końcu i nie poddawać się oraz miałbym samochód do ćwiczeń przed egzaminem(oczywiście chodzi mi o jazdę po jakimś parkingu a nie po mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#samochody #prawo #prawojazdy
  • 32
@Anty_Chryst:

Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy, którego nigdy się nie posiadało, jest wykroczeniem i zazwyczaj karana jest mandatem w wysokości 500 złotych. Oczywiście, w takiej sytuacji policja nakazuje kierowcy zaprzestanie poruszania się pojazdem. Do wyboru są dwie możliwości:


samochód można zaparkować w miejscu zatrzymania, jeśli parkowanie tam jest możliwe. Odebrać musi go osoba posiadająca prawo jazdy.
jeśli samochodu nie ma gdzie bezpiecznie zaparkować, konieczne będzie holowanie. Oczywiście koszt holowania ponosi osoba,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@John_archer: #!$%@? tam, najwyżej mnie złapią i zabule 500 ziko. Z tego co wyczytałem to nie prowadzą żadnej listy osób które złapali na jeździe bez uprawnień, a szansa, że dwa razy mnie złapią Ci sami policjanci i jeszcze rozpoznają jest nikła więc raczej nie grozi mi sprawa w sądzie xd

I tak wyjdzie taniej aniżeli wykupienie jazd doszkalających które kosztują teraz 90-110/h

Te ceny jazd doszkalających są #!$%@?