Wpis z mikrobloga

Z kryptowaluciarzami jest jak z tymi typami co nie podchodzą do matury bo Gates i Jobs bez matury zostali miliarderami i wierzą, że im wykształcenie nie jest potrzebne. U nich działa to tak, że jak kilku ludziom na świecie w postaci "złotego strzału" i inwestycji udało się zostać miliarderami to oni też nimi będą, bo odkryli złoty sposób w postaci kryptowalut. Tymczasem prawda jest taka, że jak jakaś inwestycja w ciągu jednego dnia potrafi się wahać o 20% to tylko debil w to inwestuje.

#kryptowaluty #bitcoin
  • 44
@Heisenberg_: Uczciwa praca, umiejętności, doświadczenie i konkurencyjność to jedyny "złoty środek". Najpierw nabywasz pewne umiejętności, potem je doskonalisz, następnie sprzedajesz klientowi w przystępnej cenie, a potem sam do Ciebie wraca. To jest jedyny rozsądny sposób na pomnażanie majątku. Oczywiście możesz też wierzyć w piramidy fiannswoe, mlm, kryptowaluty i zysk jedynie dzięki wyłożonemu kapitałowi ale to dla idiotów.
@fervi: No widzisz próbowałeś zażartować a Bogusław Miszczuk , który zakładał 25 lat temu firmę Sokołów jest jednym z najbogataszych Polaków mimo, że na początku handlował tylko parówkami. Także próbuj dalej xD
@rakiwo: No, a Bill Gates jest jednym z najbogatszych ludzi. Ale zapytam inaczej. Skoro Bogusław Miszczuk jest jednym z najbogatszych Polaków to czemu nie zrobisz mu konkurencji? Parówkoplex do dzieła
@fervi: Bo nie muszę, znalazłem swoją niszę gdzie sobie dobrze radzę. Po za tym biznes mięsny jest mi obcy nie byłbym w tym dobry. Po raz kolejny się kompromitujesz, pokazujesz, że kryptowaluciarze nie rozumieją podstaw sukcesu w biznesie. Po pierwsze masz być w tym dobry, masz być ekspertem i to "czuć". Miszczuk był w tym dobry, ja nie jestem. Wam się wydaje, że wystarczy wyłożyć kapitał a kasa sama przyjdzie xD,
@rakiwo: A skąd wiesz, że był dobry? Ja nie wiem czy był dobry. Podchodzisz do tego od dupy strony, bo realnie nie wiesz co sprawiło, że stał się bogaty. Może wcześnie wstawał, może jego rodzice byli bogaci, może miał znajomości i może milion innych czynników, które sprawiły, że dzisiaj jest bogaty.

Gadanie, że jak masz niszę to będziesz bogaty wkładam w bajki typu "Po studiach jest dobrze płatna praca".

W sumie
@fervi: Każdy sukces w biznesie zależy od kilku czynników: konkurencyjności, wiedzy o rynku i pewnych wrodzonych umiejętności biznesowych. Nieważne ile masz pieniędzy jeśli masz te cechy to osiągniesz mniejszy czy większy sukces. Może nie będziesz parówkowym gigantem a będziesz sprzedawał tylko swoje wyroby do okolicznych sklepów ale i tak zarobisz i będziesz dobrym przedsiębiorcą. Natomiast od kilkudziesięciu lat istnieje wałek na tzw. piramidy finansowe, czyli na #!$%@? z kasy ludzi, którzy
@fervi: Kryptowaluty są pewnego rodzaju piramidą finansową, nie w rozumieniu 1:1. ale jeśli mówimy o inwestycji nie mającej poparcia w aktywach, która nie ma żadnych podstaw po za swoimi własnymi spekulacjami to jest to pewnego piramida finansowa. Inną piramidą finansową jest sprzedawanie kosmetyków FM Group, inną było amber gold, a inną pewnego rodzaju było inwestowanie w krypto. Czy na krypto można było zarobić? Można, jak na Amber Gold można było, ale