Wpis z mikrobloga

Siemka mirki, chcemy z kolegami skoczyć na kilka dni w Tatry, pochodzić po górach i pospać w schroniskach w wakacje. Wcześniej nie chodziliśmy po górach, i nie chcemy tras na których wymagana jest wspinaczka typowa, a chcielibyśmy zobaczyc dolinę pięciu stawów i udać się w Tatry zachodnie. Jest jakaś sensowna opcja żeby łatwymi albo średnimi trasami się udać w tamten rejon #tatry?
  • 18
nie chcemy tras na których wymagana jest wspinaczka typowa


@SatanD: typowej wspinaczki nie uprawia się na szlakach, może odrobinkę w miejscach z łańcuchami. Odpuść sobie Orlą Perć, Przełęcz Pod Chłopkiem, Świnicę, może Giewont i Rysy (częściowo też przez zatłoczenie). Większość tras nie wymaga używania rąk, spokojnie coś znajdziesz.
@SatanD: Jak wyżej, wybierz jakikolwiek szlak w Tatrach i nie będzie wspinaczki. Nawet demonizowana tutaj Orla Perć nie jest żadną wspinaczką, tylko zwykłym szlakiem z ogromną ilością ułatwień (drabinki, łańcuchy, klamry) dostępnym praktycznie dla każdego (z wyjątkiem osób z akrofobią).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SatanD: koledzy wysportowani czy grubasy po 120 kg? Bo wszystko to sprawa kondycji i pogody. Będzie słońce i upał to i Kasprowy Wierch wykończy jak na pierwszy raz. Dolina 5 stawów jest męcząca kondycyjnie.
@Hubsky_
@pilot1123 prawdę mówiąc problematyczne dla mnie wydaje się dostanie się z Tatr wysokich na zachodnie, bo widzę że jedyne przejście to czerwony szlak który na mapach jest pokazany jako przejście tymi wszystkimi szczytmai typu Kasprowy itp
@Ramone kondycyjnie raczej ok, nie boimy się długich marszów, ale nie chcemy się wspinać tylko bardziej na zasadzie spaceru z przeszkodami co najwyżej, nie wiem jak to określić inaczej :D
@SatanD: ten szlak jest trudny na odcinku Świnicka Przełęcz - Świnica - Zawrat (zamknięty) - Kozi Wierch - Krzyżne. Od Śwnickiej Przełęczy jest bardzo łatwy i bardzo ładne widoki, gorąco polecam (jedynie w okolicach Kasprowego jest dziki tłum)
@SatanD: Nie łudź się że będą wolne miejsca w schroniskach, musiałbyś rezerwować z rok przed wyjazdem. Poza tym jest wiele stron opisujących szlaki. Nie ma co planować bo na miejscu pogoda i siły zweryfikują. Na pewno warto pójść z Palenicy Białczańskiej do Doliny 5 Stawów później na MOKO i ewentualnie podejść pod Czarny Staw, albo z D5S na Przełęcz Krzyżne. Tylko pytanie czy po takiej trasie będą siły na coś jeszcze.
@SatanD: Ja dwa lata temu klepałem w maju na czerwiec schroniska i się udało nawet w murowańcu ogarnąć miejsce :) Wtedy szliśmy 1 dnia pętle Grześ Rakoń Wołowiec Kończysty Trzydniowiański i schronisko, drugiego dnia przejście do schroniska ornak i trzeciego dnia przejście z ornaka do murowańca przez czerwone wierchy :) Do zrobienia przy minimalnej kondycji :P