Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, to mój pierwszy wpis na mikro więc proszę o wyrozumiałość bo jeszcze nie ogarniam co i jak. Jestem ojcem 5-latka z autyzmem, który ma bzika na punkcie przejazdów kolejowych i wind. Chciałbym mu zbudować na początek elektryczny szlaban, który by się zamykał/otwierał powiedzmy na przycisk. Na youtubie znalazłem głównie szlabany oparte o arduino i fotokomórkę w dodatku wykorzystujące części z zestawów, które już nie są dostępne w zakupie np. 7866. Syn posiada na razie zestaw 60198 czy ktoś się spotkał z projektem wykonania takiego szlabanu? Potrzebowałbym projekt i listę klocków jakie musiałbym zakupić. Ważna jest też skala, żeby pasował on do posiadanego zestawu. Jeśli dałoby radę jeszcze migające światła zrobić to już by była mega petarda dla niego. Z góry dzięki za pomoc #lego
  • 105
  • Odpowiedz
bo ty i tak będziesz szedł w zaparte, że jesteś mądrzejszy od innych bo próbujesz ładnie budować zdania i stawiać (w dodatku nieudolnie) przecinki


@zeemzy: Nie uważam, że jestem najmądrzejszy, bo jeszcze kilka lat temu stawiałem spację przed znakiem zapytania, ale ktoś wrócił mi uwagę i zapamiętałem.

Nie jestem polonistą i robię wiele błędów, ale przynajmniej staram się ich nie robić i często korzystam z wyszukiwarki, kiedy mam wątpliwości.

Tu nie
  • Odpowiedz
ale każdy ma ciebie w dupie i zdrowo myśląca osoba widzi w tobie tylko klauna

każdy


@zeemzy: Przestań naginać rzeczywistość w swoją stronę, bo niby skąd biorą się plusy przy moich wypowiedziach oraz osoby, które dziękują mi za zwrócenie uwagi.

Dobra, spadam stąd, bo nie lubię dyskutować z ludźmi, którzy kłamią, byle osiągnąć swój cel.

Nie mam do ciebie szacunku, ze względu na twoje perfidne kłamstwa.

Przy okazji:
StaryWedrowiec - > ale każdy ma ciebie w dupie i zdrowo myśląca osoba widzi w tobie t...

źródło: comment_16212925536NDUJTzensx9lg6l8scoe4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@microraptor: Spoko, to standard. Też mam tutaj 12 lat konto. Co prawda mam już trochę wpisów tutaj, ale to dlatego, że to nie mój syn ma autyzm, tylko ja. Ogólnie to nie mam syna, bo nie mam żony - no bo w końcu siedzę od 12 lat na Wykopie. Nawet jakby mi się poszczęściło i bym znalazł jakąś kobietę (ale nie mógłbym nic tutaj pisać, żeby mieć na to czas), to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StaryWedrowiec: podpowiedź: to że go poprawiłeś wtedy nie było niczym złym, dlatego dostałeś plusy. Ale potem prowadziłeś już niepotrzebną dyskusje robiąc z siebie debila i tam jakoś tych plusów już nie widać xD
  • Odpowiedz
@janowski85: Temat juz zdazyl zostac przejety przez zadnych atencji desperatow, ale ja to widze tak:

Mysle, ze latwiej i taniej bedzie to ogarnac na Raspberry Pi. Jesli masz juz klocki, doklejenie do tego malego elektrycznego silniczka do podnoszenia i opuszczania lego-szlabanu (takie silniczki dostepne sa za grosze, poszukaj 3v toy motor/servo) kontrolowanego przyciskiem to nie duzy problem. Tak samo z dwoma czy trzema diodami ktore moglyby sie wtedy zapalac. Ladnie zabudowane
  • Odpowiedz
jak już zauważyłeś mam #!$%@? w, interpunkcję w internecie mnie, możesz, poprawiać, ale tracisz tylko czas


Parafrazując Kochanowskiego:

Nową przypowieść @zeemzy sobie kupi,

Że i przed błędem, i po błędzie głupi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@StaryWedrowiec: jacy ludzie są #!$%@? głupi XD
Zwyczajnie poprawiłeś jakiegoś dzbana, a ten się zesrał. No bo jak to możesz tak ordynarnie poprawiać mnie - dumnego p0laka, potomka husarii i Piłsudskiego?!?!!!!?
A reszta debili jeszcze pisze żebyś nie zaśmiecał tematu, mimo że jedyne co robisz, to odpowiadasz na ICH nędzne zaczepki, którymi ONI śmiecą temat.
Jesteś wywołany, to odpowiadasz.
Co za ciemnota.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shx420: rasberry do tego, ja pierdziele skąd ty się urwałeś? Do migania światłami multiwibrator astabilny a do sterowania można się pokusić na maksymalnie atmege czy Arduino nano. Bo można to spokojnie na tranzystorach ogarnąć.
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: Jesteś mega irytującym człowiekiem. Ciekawe jak to wygląda w realnym życiu. Czy też wszystkim zwracasz ciągle uwagę?
Gorsze od złej pisowni w Internecie jest pisanie głupot nie na temat pod konkretnym tematem. To nie jest strona sjp.pwn.pl by się tak czepiać a i autor komentarza nigdzie nie twierdził, że dobrze napisał. Przekazał informację do czego głównie służy język więc w czym tu problem?
  • Odpowiedz
@faxey: Jestem tak samo irytujący, jak nauczyciele w szkole? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym, głąbie, nie zaśmiecaj wątku, bo wszystko w tym temacie zostało już powiedziane. Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem czy o co chodzi?

  • Odpowiedz