Wpis z mikrobloga

Siema miruny. Pytanie techniczne: na wyjazdach po kraju korzystam z Aero2 (kupuję sobie miesięczny pakiet i jest super). Kartę mam zapakowaną do starego Ipad Air, który działa mi jako "router" - udostepniam sobie wifi przez niego. Wygodne bo mało miejsca zajmuje a i tak go zawsze ze sobą targam. Pytanie mam następujące - jest jakieś budżetowe (do powiedzmy 200zł) rozwiazanie, które by pomogło poprawić jakość netu? Net jest "ok" tam gdzie zazwyczaj go używam ale chciałbym nieco lepiej sygnał łapać - nei są to miejskie tereny. Jakiś inny modem? Antena do ipada (coś czuję, że to by było idealne ale nierealne xD). #aero2 #internet #router #ipad #pytanie #siecikomputerowe
  • 11
@junx: Zgadzam się z tym, co napisał przedmówca. Poza tym taki mały modem MiFi (tak czasami bywa to zwane) nawet bez zewnętrznej anteny będziesz mógł umieścić przy oknie lub w innym miejscu, w którym będzie lepszy sygnał i łączyć się z nim z iPada lub innego sprzętu już przez Wi-Fi. Jedynie poleciłbym szukać czegoś odrobinę nowszego, przynajmniej z LTE (Aero2 BDI działa też po LTE, a pasmo 800 MHz - używane
@marilmaril nie wiem o jakiej blokadzie mówisz szczerze mówiąc bo nie obchodziłem nic. Mam pierwszego iPad air i tam normalnie w ustawieniach jest opcja hotspot osobisty czy jakoś tak.
@junx: Wtedy właśnie pojawia się informacja "Aby włączyć hotspot osobisty na tym koncie poproś Carrier"
Stąd właśnie było moje pytanie jak obszedłeś blokadę hotspotowania. No nic, dzięki.
@marilmaril cieszę się :) teraz tablet do plecaka i sru w świat (chyba już z pół roku łącznie tak przepracowałem). Aero i iPad świetnie działają i nie będę kombinował z żadnymi routerami.