Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ciaza #pracbaza #zalesie #januszebiznesu

Moja żona jest w pierwszej ciąży, 5 miesiąc - powiedziała w pracy, że pójdzie już na chorobowe bo już jej nie wydala pęcherz, plecy i nogi.
Szef się nią wydarł, że cała jej rodzina pracowała do rozwiązania.
Zapytał jakie ma plany.
Ona szczerze odpowiedziała, że pewnie by w czasie macierzyńskiego by chciała zajść w kolejną ciąże i mieć 2 dzieci i mieć z głowy już.

To szef jej powiedział, że jak tak będzie to może tu nie wracać po macierzyńskim. Bo jak on będzie musiał kogoś nowego znaleźć i do do przyuczenia i ta osoba będzie pracowała 3 lata to mu się nie będzie jej opłacało trzymać - mimo tego, że ma umowę na czas nieokreślony.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609c1df8fe0977000b8af00b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 91
@AnonimoweMirkoWyznania: no i dobrze jej powiedział, choć to oczywiśćie nielegalne. Tylko z racji tego, że takiego kogoś nie można zwolnić ani napisać aneksu do umowy, że w przypadku zajśćia w ciąże to wylot to potem nikt nie chce młodych kobiet zatrudniać, bo nie będzie ryzykował. Przez takich ludzi jak Ty i Twoja różowa to potem dziewczyna świeżo po studiach ma problem ze znalezieniem pracy bo mimo, ze nie planuje dzieci i
@justyna- poczytaj kiedy to działa, bo dotyczy to tylko sytuacji po zlozeniu wniosku o zmniejszony wymiar czasu pracy. A druga kwestia jest taka ze jak ma umowe na czas okreslony to moze jej pracodawca zwyczajnie nie przedluzac.
@nairoht: @Neko-chan51: @AnonimoweMirkoWyznania: chyba jesteście niepoważni. Kodeks pracy jasno mówi co można, a czego nie można zrobić z kobieta w ciazy, oraz powracającej z macierzyńskiego. Można podpisać umowę, ze dziewczyna nie zajdzie w ciąże (tak np robią aktorki grające jakieś serie filmów lub grające w serialu), ale to trzeba odpowiednio zapłacić :) zachowanie Janusza karygodne. Nie wiem jak możecie to popierać. Później się dziwić, ze w pl dzieci się
@kasa: Co mówi KP, no proszę mi powiedz - pracodawca nie może rozwiązać umowy na macierzyńskim to fakt ale czy pracodawca nie może jej wypowiedzieć po powrocie pracownicy z macierzyńskiego po 3 latach? w jakim paragrafie tego zabrania KP? Jak już przywołujesz przepisy to chociaż miej o nich jakieś mierne pojęcie.
@nairoht: Po pierwsze nie napisałem, ze nie może rozwiązać, tylko napisałem ze kodeks definiuje co można a co nie można i nie jest to widzi mi się Januszexa. Kobietę może zwolnić, jednak nie z powodu ciąży, bo była by to dyskryminacja. Kobieta ma wrócić na swoje stanowisko lub równorzędne. Do tego po urlopie macierzyńskim, jeśli kobieta weźmie urlop wychowawczy i obniży czas pracy, to tez podlega ochronie.
@nairoht: Generalnie podpisując umowę o pracę musisz się liczyć z tym, ze kobieta zajdzie w ciążę. Żadna kobieta nie będzie planować ciazy bo Januszex się obrazi. Zreszta mu się dziwie, bo to najlepsze co może zrobić kobieta, która chce urodzić więcej niż jedno dziecko. Znika raz, wraca po trzech latach i z głowy. A tak wraca po roku z hakiem, wdrazasz ja z powrotem do pracy, potem ona znowu znika. Z