Wpis z mikrobloga

Pytanie do właścicieli szos. Posiadam Triban 500 ze standardowymi kołami 700x25c. Z powody dużej wagi 110kg (siłownia) wybuchają mi dętki jak i opony. Widziałem ze niektórzy z was zakładają grubsze opony. Chciałbym wymienić gumy na szersze żeby wytrzymałość była lepsza. Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy muszę kupić tylko nowe gumy czy tez nowe obręcze ? Jeżeli obręcze to jakie konkretnie oraz jakie konkretnie opony. #szosa #triban #rower
  • 22
@4x80: wejdą, ale to jest max co ta rama zmieści. Miałem taki rower i jeździłem na ultra sportach 700x28c
@Gouda94: jak nie napiszesz jaki masz konkretnie rower to nikt Ci nic nie poradzi. Zdjęcie wrzuć.
Ale nie widelec.

@4x80: być może i widelec by przyjął szerszą oponę bo luz chyba był,ale zamówiłem dwie takie same opony to już nie chciałem kombinować.
ten rower mam


@Gouda94: popraw link, ale jak z 2018 modelowo to czerwono biały albo czarno biały, wejdą opony max 35c. Jak dobrze pamiętam tam jest obręcz, która wg tabelek przyjmie max 32c więc teoretycznie do szerszej opony trzeba by zmienić obręcze ale w praktyce czytałem, że ludzie jeżdżą na oponach 35c na fabrycznych kołach.
7.5-8.0 bara tak jak w sklepie mi kiedyś doradzili


@Gouda94: w oponę? Powiedziałbym - dużo. Ja bym jeździł raczej w okolicy 5-6. Poza tym, na każdej oponie jest informacja jaką maksymalnie ciśnienie obsługują. Moje 23C mają - do 8,5. Przy Twojej wadze - jesteś na górnej granicy. Prędkości większej miał nie będziesz, bo waga, ale opony strzelać będą.

Spróbuj zejść z tym ciśnieniem.
Ja bym jeździł raczej w okolicy 5-6


@jagodowy_krol: często to będzie poniżej zalecanego ciśnienia 95psi (6.5b) przy 25c, mogą się wtedy łatwiej uszkodzić. No i dużo łatwiej o snejka.