Wpis z mikrobloga

@mustafas00: A co mamy myśleć, jak tam nic nie ma podane w sumie albo jakieś oczywistości. Psvr 2 i tak pewnie wyjdzie najwczesniej pod koniec 2022 roku, jak chcesz czekac minimu poltora roku to twoja sprawa. Ja sam pewnie z checia kupie psvr 2 ale nie ma co porownywac do quest 2 bo to jest tak jak porownac ps5 do nintendo switch.
@mustafas00: Myślę że Sony nie bierze vr na poważnie. Zrobią kilka gier, standardowy headset żeby zgarnąć hajs i tyle. Jak będzie bez kabla to jeszcze ok. Mają potencjał bo ps5 nie jest słaby a cenowo wychodzi dużo lepiej niż vr rady pc. FB wszedł mocno w vr i nie robią go tylko pod gry co daje mu o wiele więcej sensu i możliwości. Pewnie gdy wyjdzie PSVR 2 pod kilka gier
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mustafas00: Wszystko ekstra, grafa i tracking, ale fov dla mnie całkowicie pożegnał questa. Beat saber ekstra, bo wszystko leci z przodu i nie musisz się rozglądać. Strzelanka ze statkami to mało głowy nie urwałem, by zobaczyć co do mnie leci i skąd. Cały czas trzeba się rozglądać.
@mustafas00: Miałem PSVR, obecnie mam Questa 2 i dla mnie jest to ogromna przepaść na korzyść Oculusa. Rozdzielczość, jakość, kontrolery, śledzenie, możliwość obracania się o 360* w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu i bez kabli. Tu nie ma co porównywać. Na minus stwierdzam dość spore "blury" na krawędziach, tzn. patrząc na wprost jest ok, ale nie ruszając głową jak zerkasz "po rogach" to obraz jest rozmyty, w PSVR tego nie doświadczyłem
Nie rozumiem jednak posunięcia Oculusa (oczywiście rozumiem ze strony finansowej) usunięcia OLED-a, to chyba był strzał w stopę, bo raczej lepiej byłoby wypuścić produkt droższy kilkaset złotych niż się cofać


@Smartek: nie wiem jak wygląda LCD w oculusie, ale OLED w PS VR jest bardzo marny, przede wszystkim wnerwia taki jakby stały szum na całym ekranie, choć pewnie byłoby trochę lepiej w wyższej rozdziałce.

Zysk z idealnej czerni i kontrastu też
Pobierz MisPluszowyZWadaWymowy - > Nie rozumiem jednak posunięcia Oculusa (oczywiście rozumie...
źródło: comment_1621093039bep90e1S0Kay2ScBsxvsYZ.jpg