Wpis z mikrobloga

Mirki, może są wśród Was okuliści albo ludzie co sporo przeszli z chorobami oczu. Powiedzcie mi czy okulista może określić dokładnie wadę wzroku 2 letniego dziecka po zakropleniu ich 3x Tropikamidem 0,2%? Dodam że mieliśmy badane oczy jak dziecko miało 3mies, 1roczek, 1,5roku i za każdym razem używali tropikamidu 0,2% a wczoraj się dowiedziałem że żeby określić wadę trzeba użyć atropiny i w przypadku tak małych dzieci trzeba ją zakraplać przez kilka dni. Mieliśmy źle dobrane okulary i mam wrażenie że przez to rozwinęło się niedowidzenie.
#okulary #okulistyka #optyk #medycyna #pytaniedoeksperta
  • 30
@phoropter właśnie z oczami jest kłopot że dopiero zaczyna się nam udawać współpraca jak dobraliśmy lepsze okulary, atropinę mieliśmy na wizycie z Lobą i wtedy wyszło że mieliśmy za małą korekcję;/ wcześniej byliśmy pod opieką szpitala i tam małą badali po tropikamidzie i w tych okularach co jej dobrali jak zaslanialismy oczko to mówiła że ją boli (te chore), bez okularów w ogóle nie dawała sobie zasłonić
@phoropter Z cslym szacinkiem ale.opowiada Pani glupoty. Jezeli Rosa nie dala rady a jest wybitnym specjalista, to Grzegorz tym bardziej nie podola.

Terapia widzenia to nie orto? No bez jaj. Ortooptyka istniala na dlugo przed terapia widzenia. Dzialaja na podobnych zasadach przeciez.
@Slimshader: Otóż nie ma Pan racji. Ortoptyka ma inne podejscie nie bede sie tu zbytnio rozwodzila, bo moznaby ksiazke napisac. Seria cwiczen po 10 spotkan kilka razy a jak sie nie poprawi to operacja. W terapii widzenia mozg ma sie nauczyc widziec od poczatku po kolei procesu widzenia. A funkcje jednooczne, akomodacja, fiksacja, odtlumianie, nie mowiac o motoryce czy percepcji, nie ma na to czasu w gabinecie ortoptycznym. Sorki ale mialam
@phoropter No ja jestem inaczej uczony. Znam ludzi po orto po Krakowie, i maja zupelnie inne podejscie niz stare orto.

Dzis terapia widzenia i czyste orto sa nie do odroznienia w sumie. Bo korzystaja z tych samych mechanizmow i sprzetow. To juz nie te czasy gdy naswietlalo sie oko i robilo byle co ;) Wiem, ze istnieja gabinety, ktore sa kiepskie i robia byle jak.
@Slimshader
@phoropter
Zdam Wam relację jak teraz sytuacja, operację mięśni oczka mieliśmy pod koniec sierpnia do tego czasu ćwiczyliśmy ostrość poprzez zasłanianie zdrowego oka i dało to bardzo dobre efekty, koniec końców operowane były górne mięśnie, wystarczyła jedna operacja i efekt jest naprawdę niesamowity, jesteśmy zachwyceni, Loba i Rosa też byli mega zadowoleni z efektu. Zwłoknienie dolnego mięśnia to było przypuszczenie Loby ale mówił że sprawdzi to już podczas operacji i podejmie