Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam roweru dla różowej głównie ścieżki rowerowe i leśne/polne dróżki. Raczej sporadyczne lajtowe niedzielne wypady. Wpadł mi w oko kross evado 3.0 ewentualnie 4.0 jeżeli warto dopłacić. Czy macie coś ciekawego do polecenia? Celuje raczej w rower crossowy.
#rower
  • 17
@qubas89: zakładamy ze wszystko jest dostępne ( ͡° ʖ̯ ͡°) pytam raczej na co zwrócić uwagę z takim przeznaczeniem jak napisałem/ czy ewentualnie szukać innych modeli, osprzęt wiadomo w tym przedziale cenowym wszędzie podobny chodzi o typ roweru .( _)
@Pretock: w tym budżecie wszystko, to jest z grubsza jeden #!$%@? i cokolwiek kupisz, będziesz pewnie zadowolony. Ewentualnie, jeśli do czegoś dokładać to hydrauliczne hamulce.
A tego typu pytanie pojawia się na tagu codziennie po kilka razy, możesz sobie poczytać i może czegoś ciekawego ponad to, co już wiesz że swojego wątku, się dowiesz ;)
@Pretock: ja bym poszedł w geometrię bardziej xc i coś z większym skokiem (100mm) tak, żeby miała zapas w razie chęci wjechania gdzieś w las. Z drugiej strony na rowerze turystycznym będzie miała bardziej wyprostowaną pozycję co może być wygodniejsze niż bycie wyciągniętym na xc ale do tego idzie się przyzwyczaić. No i hamulców hydraulicznych bym szukał. Co do reszty to w tej cenie nie ma za bardzo wyboru więc nie
@Pretock: posiadam evado 3.0 od ponad roku. Zrobione jakieś 2000km. Nie mam zastrzeżeń. Jezdze po drodze, ścieżkach rowerowych, szlakach leśnych i polne/leśne dróżki. Z ciekawości za ile możesz kupić nowy? Ja w tamtym roku zaplacilem za nowke 1800zl i w tych $$$ jestem bardzo zadowolony
@sars_cov_2: za evado dalem 1800zl. Za gravela chciałbym dac minimum te 4000zl.

- tyłek mnie bolal od dłuższych jazd, powiedzmy 60-70km (ale pewnie to norma), gacie z gąbka zalatwily temat
- guma na manetkach gdzie trzymasz ręce po roku juz mi sie zaczyna przecierac (przebieg 2k km)
- opony założone na rower miałem mitas gripper - nie sa złe ale wolalbym węższe dlatego polecam wymienić na cos bardziej sensownego (po lesie
@sars_cov_2: fitness dość nowy twór, tak naprawdę nawet nie bralem go pod uwagę.

Lubie dość szybko jeździć, większość tras to asfalt ale lubie tez po lesie sie przejechać (dojechać na ryby itp). Gdybym miał kasę rok temu to bym kupił gravela (4k+)

Kupilem evado i nie żałuje w tych pieniądzach. I nie uważam tego za stratę jak będę kupował drugi rower dla siebie (pewnie gravel). Gravel na moje wycieczki, evado razem