Wpis z mikrobloga

Cześć, dzisiaj na wykopie natknąłem się na informacje która jasno przedstawiała że 3/4 społeczeństwa w Polsce dostaje wynagrodzenie w widełkach 2-4k netto miesięcznie. Chciałbym się was zapytać i liczę również na normalne, życiowe odpowiedzi co ma zrobić typowy Mirek który mieszka w jakimś małym mieście na wschodzie Polski, nie poszedł na jakieś konkretne studia a edukacje zakończył na szkole średniej i zarabia te 3k netto miesięcznie bez większych szans na awans czy sukcesywne zwiększanie zarobków z roku na rok. Jak taki człowiek ma zarobić na mieszkanie? jak taki człowiek ma mieć możliwość prowadzenia normalnego życia, skoro te 3k wystarcza mu jedynie na opłacanie kawalerki/pokoju jedzenie i bilet miesięczny, nie mówię o samochodzie i jego utrzymaniu, wizytach u dentysty gdzie leczenie kanałowe może kosztować 1/2 miesięcznej pensji, czy wakacjach. Taki człowiek popełnił błąd że sie nie wykształcił w odpowiednim kierunku, no ale przecież się nie powiesi a każdy chce normalnie żyć. Co taki człowiek powinien zrobić? serio, liczę na dojrzałe odpowiedzi.

#polska #praca #pytanie #zarobki #emigracja #przemyslenia
  • 75
  • Odpowiedz
@Andropov: Jedziesz pod granice z Niemcami czyli dalej mieszkasz w PL, ale idziesz do Hansa #!$%@?ć. I to #!$%@?ć konkretnie przez 3 miesiące; ważne byś miał umowę o prace i ubezpieczenie. Po tym okresie idziesz na chorobowe, płacą 80-70% średniej z tych 3 pensji. Ile możesz być na chorobowym? 1,5 roku. Wymieniasz tylko tyle ile musisz, a resztę trzymasz w euro i jeszcze na kursie zarobisz. Czy jest to sposób na
  • Odpowiedz
  • 0
@Andropov jak facet i ma dryg do pracy manualnej to uprawnienia sep czy inne techniczne na poziomie technika i zaczepic się w jakiejś firmie wykończeniowej/montażowej a po pracy robić fuchy. Uprawnienia na dźwigi, koparki, podnośniki, ogółem cięższy sprzęt też mogę polecić.
Nie każdy musi mieć studia aby dobrze zarabiać i normalnie żyć.
  • Odpowiedz
Nie wiem za bardzo jak można w XXI wieku na stronie internetowej narzekać na brak wykształcenia... w internecie są kursy odnośnie dosłownie wszystkiego. A jak potrzebny papier to do tego są certyfikowane kursy, szkoły wieczorowe czy zaoczne. Wystarczy chcieć, a nie narzekać, wymyślać wymówki czy odkładać na później. Nawet w ostateczności jak się już niczego nie umie to zagranicę można wyjechać...

Ja jestem po szkole średniej i mam 10k na rękę, znajomy
  • Odpowiedz
@Andropov: wybierasz jakis dobrze platny zawod, ktory moglbys wykonywac po uzyskaniu odpowiedniej wiedzy, zdolnosci czy kwalifikacji.

W wolnym czasie uczysz sie w tym kierunku, powoli robisz wymagane kursy itd. Gdy spelniasz juz wszystkie wymagania to albi wyjezdzasz za granice na pare miesiecy ktore pozwoli uzbierac ci troche pieniedzy na pare miesiecy szukania pracy w nowym zawodzie. Albo robisz to samo tylko bez zagranicy a z kredytem.

Posiadajac jakies 30 k mozesz
WiktorekS - @Andropov: wybierasz jakis dobrze platny zawod, ktory moglbys wykonywac p...

źródło: comment_1620753952gpS89jtv0VMnUWlhdQrq3v.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
btw dzisiaj pomagałem pisać nowe ogłoszenie o pracę gdzie wymagane są takie kompetencje https://widzialni.org/dostepneszkolenia/index.php?c=product&id=25 bo na poprzednie ogłoszenie nikt kompetentny się nie zgłosił przez ponad miesiąc, stawki godzinowej nie jestem pewien, ale coś koło 70zł/h pewnie. żeby się tego wszystkiego nauczyć (choć trzeba mieć predyspozycje do informatyki) wystarczy z 2lata nauki "po godzinach".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andropov: może nauczyć się robić coś naprawde dobrze. Spawać, zrobić prawko na ciężarówkę, na wózki widłowe, nająć się jako pomocnik dekarza albo w sezonie kłaść kostkę brukową. Nie jest lekko ale da się. Znam paru w podobnej sytuacji i ci którym zależało poznajdowali taką robotę gdzie albo siła, albo nadgodzinami, albo właśnie umiejętnościami się tego mieszkania dorabiają. A z ambitniejszych rozwiązań to więcej kursów i papierów, możesz się też przeprowadzić na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NDSS: jeśli nie ma opcji mieszkania z rodzicami to albo robić dodatkowo fuchy, albo pójść do takiej pracy gdzie nie potrzebujesz domu- kierowca tira, budowlaniec na delegacjach itp
  • Odpowiedz
@Andropov Myślałeś o jakimś fachu w wykończeniowe? Myślę że wsytarczy wyuczyć się nawet kładzenia płytek jako tako i jechas zagranicę. W Polsce powinieneś znaleźć jakieś zlecenia - ja zapłaciłbym za takie rzeczy srogi hajs ale każdy fachowiec u mnie w mieście mnie zlewa bo siedzi gdzieś na zachodzie albo w dużym mieście w Pl i nie będzie spejalnie dla mnie wracał do mojego miasta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak taki człowiek ma zarobić na mieszkanie?


@Andropov: #!$%@?, skąd u was to przeświadczenie, ze MA zarobić na mieszkanie?


Nie ma, i nie zarobi, prosta sprawa.

@fegwegw: dokładnie, w uprawie ludzkiej biomasy przez państwowo-korporacyjny kartel nie chodzi o to aby ludzki kompost coś miał tylko o to aby konsumował i płacił podatki.
Oficjalna agenda formującego się rządu światowego (WEF) jest promowana słowami: you will own nothing and be happy (nie
  • Odpowiedz
@Andropov: kotś mądry powiedział kiedyś że trzeba zmienić pracę i wziąć kredyt.

nie dostaniesz więcej jeśli ie będziesz się rozwijał- zmień pracę.

Kredyt jeśli masz cel i przemyślane że to na co wydasz zarobi na siebie nie jest głupi. Jeśli zarobisz więcej dzieki rzeczom które kupisz to jesteś na wygranej pozycji.

Bez pitolenia- wszyscy moi znajomi którzy mieli pomysł na siebie wyszli na ludzi. To nie jest proste ale robiąc cały
  • Odpowiedz
@Andropov: Zawsze się możesz szkolić, wystarczą chęci. Mi jakoś bardzo nie zależy na pieniądzach, nie zarabiam niewiadomo ile, ale mi wystarcza. Teraz chce się tylko wyprowadzić od rodziców.
  • Odpowiedz