Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 50
187 936 + 101 = 188 037

Przyjechał luksemburski śmieć i zabiera pucharki lokalsom :D

Ładne są te wzgórza trzebnickie - fajne, małe drogi, malutki ruch, dookoła pola, sady, lasy. Tylko gdyby asfalt był trochę lepszy. Czułem się prawie jak w domu.

No i też 100km, w tym kilkanaście po #wroclaw, kilkadziesiąt w bliskim sąsiedztwie miasta, po tych, jak wynika z opisów na wykopie, słynnych polskich drogach pełnych dzikusów w samochodach. I co? I jajco. Żadnej niebezpiecznej sytuacji, nikt nie wyprzedzał na 10cm, kierowcy przepuszczali na pasach. Totalna cywilizacja. No ale też ja, gdy musiałem jechać krajówką z ogromny ruchem, to jechałem ścieżką rowerową , która szła wzdłóż (mimo że na przykład fragment wzdłóż Opolskiej jest tragiczny), nikomu się nie wpychałem pod koła i nikomu nie robiłem na złość. Ale za kilka dni i tak znowu ktoś wrzuci zdjęcie jakichś debili co jadą drogą krajową i znowu się wykop zesra z argumentami ALE ONI MOGOM TAM JEHAĆ NAŁUCZ SIĘ JEŹCIĆ AŁTEM

#rowerowyrownik #rower #100km

Skrypt | Statystyki
Imfromalaska - 187 936 + 101 = 188 037

Przyjechał luksemburski śmieć i zabiera pucha...

źródło: comment_1620670512u9Cf5qpikPzxmUPcSWY0N9.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: ladnie tam dziś na prababce. Z samochodami widocznie mialeś farta. Jestem tubylcem i serio kultura kierowcow wzgledem rowerzystow zostawia wiele do życzenia. po za okolicami trzebnicy. Tam rowerzystow od groma i jakos sie nauczyli :)
  • Odpowiedz
@Hipodups: zobaczymy jak z tymi samochodami będzie. wczoraj było tak samo na południu od wrocławia, w tamtym roku w sowich, w wałbrzyskich i karkonoszach też.

a na prababce wiało prosto w twarz, więc nie było mowy o jakimś niezłym czasie.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: jak chcesz zobaczyć co to hardkorowe podwrocławskie drogi to zapraszam w okolicy 14-15 na trasę Oleśnica- Jelcz Laskowice lub Oleśnica-Bierutów. Większosc pracownikow okolicznych fabryk konczy swoje zmiany przy taśmie i wraca do domu jak powaleni. Najgorzej ze akurat sam najczesciej o 14 zaczynam trening więc muszę uciekac na troche spokojnieksze ale za to gorsze jakosciowo drogi.

Spychanie do rowu przez pojazd wyprzedzajacy jadący na czołówkę lub kilka gazet kwarantowane. Jedno
  • Odpowiedz
@eRTeJot: a kto lubi sciganie i/lub łykanie kilometrów hurtowo wybiera szose :)
Do tego nie odpowiada.mi bardzo pozycja na mtb, zbyt lrzyzwyczajony do szosy. No i drogi mozna wybierac mniej uczestszane :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Im_from_alaska: podzielisz się mapą trasy? W ogóle polecisz jakis tool to rysowania trasy typowo pod szosę?

W weekend jeździłem w okolicach Trzebnicy i wpadłem na odcinek kostki brukowej która na mapie miala się niedlugo skończyć - ciągnęła się przez 3km -_-
  • Odpowiedz