Wpis z mikrobloga

10 maja 2021 r., w rocznicę nieodbytych wyborów prezydenckich publikujemy raport z kampanii #wydanedane
ℹ 23 kwietnia 2020 r. Poczta Polska wystosowała do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wniosek o udostępnienie jej spisów wyborców. Nie było podstawy prawnej, by przekazywać te dane, ponieważ nie przyjęto jeszcze ustawy nakładającej na Poczta Polska obowiązek organizowania wyborów prezydenckich (które ostatecznie przeprowadzono w innej formie i innym terminie). Wspólnie sprawdziliśmy, ile gmin przekazało Poczcie Polskiej te dane bądź zamierzało to zrobić mimo braku stosownych przepisów.
- Czy urząd gminy przekazał Poczcie Polskiej Twoje dane?
- Jak do tego doszło?
- Jakie kroki podjęliśmy w stosunku do gmin, które udostępniły dane wyborców?
- Co na to wszystko prokuratury i sądy?
Odpowiedzi znajdziecie w raporcie.

Wołam:


I osoby, które w zamierzchłych czasach zapisały się na mirkolistę SJJ:


__
Wspieraj nas regularnie! www.patronite.pl/watchdog
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #sprawdzamyjakjest #wybory
WatchdogPolska - 10 maja 2021 r., w rocznicę nieodbytych wyborów prezydenckich publik...

źródło: comment_1620638862VSnMtCRmb53mLLUAfrJiuR.jpg

Pobierz
  • 61
@Watchdog_Polska:
tldr dla leniwych:

Po roku uzyskaliśmy odpowiedzi od 2258 instytucji. Wciąż pozostało 209 urzędów, które nam nie odpowiedziały.

15,5 % (351) urzędów gmin i miast informuje, że przekazało dane wyborców Poczcie Polskiej. Kolejne 2,6 % (59) urzędów wskazuje, że wprawdzie dane przekazali, ale plik był zabezpieczony hasłem, którego nie podano. 78,7% (1778) gmin nie przekazało danych wcale. 3% (70) urzędów udzieliło niejednoznacznej odpowiedzi.


W rozkładzie geograficznym częstotliwości przekazywania danych "widać
Jeden z wielu przykładów na patologię państwa Polskiego.

Politycznie nikt nie odpowie.
70 milionów poszło się walić. Do tego do dnia dzisiejszego płacimy co miesiąc za przechowywanie wydrukowanych już kart do głosowania, bo jeśli dobrze pamiętam nie zostały zniszczone i są magazynowane za co ja, Ty i jaśnie panujący szanowna łachudra polityk płacimy w podatkach, w końcu to koszty państwowe.

Serio kochałem to Państwo i żyło mi się tu dobrze - do