Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czytam 4 godzinny tydzień pracy i zastanawiam się ile - według was - wystarczy kapitału inwestycyjnego, żeby utrzymywać się z inwestycji w krypto i ew tradycyjna giełdę? Załóżmy 1.5k USD / msc jako takie uśrednianiona kwota na przeżycie w niedrogim miejscu na świecie. Wiadomo że teraz jest hossa na obu, więc uwzględniając możliwość głębokiego kryzysu.

#kryptowaluty #gielda #programista15k
piternet - Czytam 4 godzinny tydzień pracy i zastanawiam się ile - według was - wysta...

źródło: comment_16205775078qCrLup3NbkH8E5cVr4tbU.jpg

Pobierz
  • 19
@piternet: milion złotych to takie minimum żeby zarobić te 1,5k$ pewnie i bez największego ryzyka według mnie, pamiętaj że z 30% tej kwoty trzeba trzymać w razie porządnej bessy by dokupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście może Ci wystraczy nawet 100k ale oprócz kasy potrzebne będzie mnóstwo szczęścia :)
@fegwegw: Czyli standard :D jedyne źródło inspiracji to chyba jak się trafi na fajny wywiad na yt. O dziwo nikt tam nie opowiada ze wcześnie wstaje i dzień zaczyna od szklanki z cytryna i pozytywnych afirmacji ;D
@piternet: Warto to przeczytać? Zawsze odbijam od takich książek bo takie #!$%@? banały albo każą aby człowiek żył jak robot

@IlllI mam te książkę. Czytałem. Nie warto. Tam jest masa rad że specyfiką rynku USA dla angielskiego native speakera. Np. zamiast pracować samemu zatrudnij sobie hinduskiego asystenta.
Generalnie trudno cokolwiek z tej książki wyciągnąć oprócz rady:
Pracuj mądrze, nie dużo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@IlllI: @fegwegw: @mdfk: w ogóle wydaje mi się że jeśli ktokolwiek wierzy, że po przeczytaniu jakiejkolwiek książki znajdzie sposób na bogactwo to jest co najmniej naiwny :D
A książka jest póki co moim zdaniem niezła, niektóre rzeczy omówione tam są już teraz o wiele bardziej oczywiste i popularne, szczególnie dzięki pracy zdalnej, ale IMO zmusza do przemyślenia swojego podejścia do pracy, pieniędzy jak i w ogóle szczęścia i życia.
@piternet: Dobrze mówisz, ale jest wiele ciekawych książek które naprawdę mogą tak nas nauczyć używać mózgu że będziemy brnąc do przodu, polecam McImperium (film) (jest na netflixie) główny bohater słucha tam jednego autora który zmienił wiele wiele osób (Hill) i pomogło im to osiągnąć to co chcą