Wpis z mikrobloga

Pytanie następujące mam: da się w #linux #linuxmint ustawić aby po podłączeniu słuchawek z mikrofonem (od smartfona) działał zarówno mikrofon i słuchawki? Niestety ale w ustawieniach dźwięku widzi słuchawk na wyjściu, ale mikrofon zostaje cały czas na wejściu wewnętrzny (wbudowany w laptop). Mocno to przeszkadza jak mam spotkanie online firmowe, bo w ten sposób strasznie słychać jak pisze sie na klawiaturze na przykład.
  • 10
@Chael: takie właśnie są te Minty, Cinamony, Ubuntu i w ogole wszystkie gnomy. Jak masz więcej niż jedno wyjście/wejście dzwięku, to trzeba się z tym #!$%@?ć.
W KDE robi się to jednym kliknięciem z system tray'a i działa zawsze bezbłędnie.
Jak masz więcej niż jedno wyjście/wejście dzwięku, to trzeba się z tym #!$%@?ć.


@dict: co ty #!$%@?. Mam po 3 wejścia/wyjścia (licząc hdmi to nawet 4) i wszystko ładnie działa. Przekierowuję sobie wejścia i wyjścia pomiędzy pojedynczymi aplikacjami. KDE korzysta przecież z tego samego systemu dźwięku.

W KDE robi się to jednym kliknięciem z system tray'a i działa zawsze bezbłędnie.

Nom, dopóki się cała plasma z dupy nie wysypie czyli max
@Kryspin013 wewnętrzny mikrofon (wyciszony bez możliwości robienia czegokolwiek) i mikrofon (unplugged), ale na tym również przy stukaniu w klawiaturę druga osoba ma nieciekawie.
@Chael: @dict: Btw w jakimś gównianym lapku hp'ka "biznesowym" mam, że po podlączeniu jacka ze słuchawkami i mikrofonem też mi jedno urządzenie nie działało ale było widoczne jako podłączone (chyba słuchawki). Więc obstawiam dwie rzeczy:
- bug w alsie - więc niezależny od DE bo DE sobie tylko z Pulse gada, który to komunikuje się ALSA
- #!$%@? umysłowe producenta lapka
Najbardziej prawdopodobne oba na raz.

Najlepiej jakbyś wygooglał nazwę
@Chael: dzwięk plus micro to 3 kanały w sumie i standardowe gniazda słuchawkowe są tylk do dźwięku czyli różni się w budowie. Po prostu takie słuchawki mają innego jacka. W przypadku kart dźwiękowych wielokanałowych można bawić sie w ręczne ustawienia wyść ale to wymaga zabawy. Inaczej nic z tego