Wpis z mikrobloga

Na planach działki posiadam zaznaczone ogrodzenie, które zostało jeszcze sprzed podziału działki. Ogrodzenia już oczywiście nie ma, a sam w tym miejscu chciałbym postawić garaż, tzw. blaszak. Teraz pewnie moje zgłoszenie na garaż zostałoby odrzucone. Jak najprościej można usunąć stare ogrodzenie z planów?
#budownictwo #budowadomu
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@melba chce wylewkę zrobić pod tym garażem, więc w razie czego trochę pracy by było z przenoszeniem. Dlatego wszystko chce zrobić zgodnie ze wszystkimi przepisami.
  • Odpowiedz
@hochland: ale płot na działce ma się nijak do zgody na jakąkolwiek budowę. Działka budowlana może być złożona z wielu działek. Jeśli jesteś właścicielem wszystkiego to nie ma sensu płacić za aktualizację mapy. To tylko potrzebne gdybyś chciał stały obiekt zbudować.

w takim razie musisz odsunąć garaż o 4m od linii podziału, przed postawieniem musisz zgłosić chęć podstawienia


@szymciak: 4m tyczy się tylko ściany z oknami. bez okien 3m a
  • Odpowiedz
@Szaraban ja dowiadywałem się czy muszę zgłaszać postawienie altany ogrodowej zabudowanej (miejsce na grilla). Dzwoniłem do kilku miast i otrzymałem różne odpowiedzi. W skrócie od rób pan jak chcesz i się nie martw do konieczności zgłoszenia i aktualizacji map.
I tak naprawdę nie wiem co i jak ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Szaraban @szymciak na początku może nie będę wydawał na geodetę i zgłoszę chęć postawienia takiego garażu, to kosztuje tyle co znaczki pocztowe, a może się uda i nikt przez miesiąc nie zgłosi protestu.
  • Odpowiedz