Wpis z mikrobloga

#komputery #siecikomputerowe #kiciochpyta

Oi
Przychodzę z niecodziennym pytaniem, które mnie nutruje, może ktoś się orientuje i podpowie.

Po godzinach obstawiam zakłady tzw. „SUREBET”, robię to na 3 konta, niestety każde konto wymaga osobnego urządzenia i osobnego internetu.

Więc mój setup wygląda aktualnie tak.

3x Laptop
3x Mysz na biurku.
1x Internet domowy + 2x Internet z hotspot'u (dwa osobne).

I teraz kwestie do rozwiązania :
Czy da radę połączyć to wszystko, żeby wyświetlało się na jednym monitorze? (3 systemy).
Czy może wydajniej będzie złożyć 3 stacjonarne komputery? ( Tylko jak z internetem)

Od razu zaznaczam, że VPN odpadają, ponieważ bukmacherzy blokują z góry takie połączenie.

Chodzi mi głównie o to żeby wszystkie te dane z 3 komputerów wyświetlały się na jednym monitorze, jeżeli jest to możliwe.
  • 9
@d1sconn3cted:Dobry PC, ile srednio bedzie kosztowac taki setup orientujesz sie ?

I czy wirtualna maszyna bedzie miala inne IP ?

Zaznacze ze jezeli da rade to wszystko wyswietlac na 1 monitorze to 4 konta wchodzily by w gre, chociaz nie wiem czy monitor tyle pomiesci ew 2 monitory
Dobry PC, ile srednio bedzie kosztowac taki setup orientujesz sie ?


@Malyburtownik: to zależy w co celujesz tak naprawdę wystarczy Ci PC z 8 wątkami i 16GB ramu i stawiasz 2 wirtualki po 2vcpu 4gb ramu i będzie działać natomiast wiadomo lepszy był by pc z 16 wątkami i np. 32 gb ramu. Ile konkretnie nie wiem poszukaj ¯\_(ツ)_/¯

I czy wirtualna maszyna bedzie miala inne IP ?


@Malyburtownik: no
Rozumiem, że obecnie masz już działający setup. Jeśli maszyny wirtualne nie wypalą to to ja bym poszedł po prostu w logowanie zdalne.
Tzn jeden komp jako główny. Z głównego kompa logujesz się zdalnie na laptopy i sobie tam wyklikujesz co chcesz. Dzięki temu ograniczasz się do 1x mysz/klawa + monitor głównego kompa. Laptopy powinno się dać skonfigurować tak, że będą mogły leżeć sobie zamkniete gdzieś z boku.

Jeszcze co do kompa pod
@try_catch_finnaly: Obecnie działający setup to 3x laptop 3x mysz i 3x internet wiec chciałbym to wszystko skonsolidować w jedna maszynę / ekran.

Będę chyba musiał się rozejrzeć za puszka tak jak pisał @d1sconn3cted 16 wątków i 32 gb ram.

Pytanie jaka wersja linuxa będzie najlżejszą bo tak naprawdę tam trzeba mi tylko i wyłącznie chrome.

@Szaraban pytanie o te karty sieciowe one maja być fizycznie 3 karty różne czy emulowane w