Wpis z mikrobloga

#ubereats

Jest mi ktoś w stanie wyjaśnić czym na ubereats jest ta opłata za usługę? Trochę to komiczne, że płacisz 5.99 za dostawę z restauracji w promieniu kilometra, zamawiasz jedzenie za 70 zł i płacisz łącznie 83

70 za jedzenie
5.99 za dostawę
7.00 za koszt usługi xD

Coś im w tym uberze się poprzestawiało od dobrobytu. Ta sama restauracja na #pysznepl ma dostawę za darmo i brak jakichś dodatkowych usług ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
@korbuzz: Opłata za usługę to 10% wartości zamówienia lecz nie więcej niż 8 zł. Warto teraz z Ubera wybierać restauracje z własnym dowozem bo wtedy się tego nie płaci.
@korbuzz: Może chodziło o interes kurierów, którzy wozili duże (i ciężkie) zamówienia za ten sam hajs, co ktoś kto wiózł jednego kebaba? Nie wiem, czy coś się jednak zmieniło pod względem wynagrodzenia kurierów, pewnie nic. xD
@Solv: Ja już przeczytałem, czym jest ta dopłata, tylko nie rozumiem racji jej bytu. Dopłata 13 zł łącznie za zamówienie z restauracji z bliska? Przykład podałem na zasadzie jakiegoś zestawu z maka za 67zł, gdzie zamówienie zawiera jakieś tam kurczaki, kilkanaście nuggetsów i 3x średnie frytki. No nie powie mi nikt, że dowóz takiego zamówienia wymaga dopłaty 7 zł dla ubera (bo na pewno nie idzie to dla kuriera).
@mateos11: No we Wrocławiu gdzie nie kliknę to taka opłata za usługę. To nie kwestia normalnej restauracji a bardziej chyba lokalnego działania ubera. We Wrocławiu gdzie nie kliknę to jest ta opłata naliczana przez ubera, a na takim pyszne już takiej opłaty nie ma z tych samych miejsc
Ta sama restauracja na #pysznepl ma dostawę za darmo i brak jakichś dodatkowych usług ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@korbuzz: To korzystaj z pysznego ¯\_(ツ)_/¯ rynek zweryfikuje

Cena wychodzi podobna jak wcześniej albo trochę wyższa, wynika to tylko z tego że teraz mogą napisać DOSTAWA 2,99 a potem cyk usługa i już xD albo dostawa gratis a jak przejdziesz do finalizacji zamówienia pokaże Ci się że 7,99 usługa
@Lapidarny: No właśnie wychodzi więcej niż wcześniej. Kiedyś to była na przykład dostawa 7.99 i elo. A teraz dostawa 5.99 i koszty usługi 10%, czyli maksymalnie 8zl, co z dostawą daje średnio 13-14zł. No dostawy za tyle to nigdzie nie było xD