Wpis z mikrobloga

Wołam plusujących poprzednią część filmu.
Śledzącym #paniekierowniku i wszystkim oczekującym drugiej połowy zestawienia foteli z wyższej półki pragnę podziękować za cierpliwość w oczekiwaniu na drugą część filmu.
Zapraszam zatem do wykopywania tego znaleziska
Sam film znajduje się tu:
https://www.youtube.com/watch?v=0moC29_T3Hc

Po wielu perypetiach do jakich doszło w moim życiu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, w końcu udało mi się dobrnąć z edycją do końca. Nie spodziewałem się iż projekt ten pochłonie tak wiele czasu! Tym razem mamy fotele w przedziale 3200zł - 7000zł! Czy warto?

Interstuhl - Joyce 00:29
K&N - Jet 2 04:39
Orangebox - Eva 08:00
Flokk - Futu 11:55
Vitra - ID Mesh 17:40
Flokk - Sofi 22:40
Flokk - Logic 220 27:02
Humanscale - Liberty Headrest 33:05

#paniekierowniku #meble #fotel #fotelbiurowy #stanowiskogracza #ergonomia
silentpl - Wołam plusujących poprzednią część filmu.
Śledzącym #paniekierowniku i ws...

źródło: comment_16203133201sJvPbMGTiIFapSQOUxWNK.jpg

Pobierz
  • 100
czy wiesz może albo czy możesz polecić jakieś sprawdzone, fajnie wyglądające maty pod fotele?


@perkaman: Polecam zmienić kółka na te kompatybilne z drewnianą/panelową podłogą. Zazwyczaj średnica wkłądu jest taka sama więc nie powinno być problemu ze zmianą.
Co do mat, trudno mi się wypowiedzieć, gdyż nigdy ich nie stosowałem.
@silentpl: > Zależy mi aby ludziom się lepiej siedziało :)

Mi też na tym zależy bo też z tym problem miałem a spędzam dużo czasu przed komputerem a kupiłem chwalonego przez wszystkich Markusa z IKEI który jest mocno przereklamowanym fotelem i średnio go polecam
Czy fotele ergonomiczne na Allegro za Ok 700-800 pln są warte jakiejkolwiek uwagi? Używane w biurze, praca przy komputerze 8h. Wiem ze są po 1500 i więcej, ale nie ma szans na to Ze szef zainwestuje kilkanaście tysięcy w fotele xd. Przeraża go cena 700 pln a co dopiero...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ja_nie_lubie: masz absolutną rację. Absolutnie nie odbiegają od tych zachodnich które kosztują nawet 4000zł. Choć nie są tak zaawansowane jak Flokk Logic 220 (przedostatni w filmie) ale fotel nie musi być tak zaawansowany aby świetnie spełnić swoi cel ergonomiczny i estetyczny.
@silentpl ile masz wzrostu? Ja mam lekko ponad 1,7 i raczej krótkie nogi, więc fotele często są dla mnie na styk jeżeli chodzi o wysokość (zawsze opuszczone na maksa). Przez to nogi mi albo zwisają lekko, albo siedzisko jest za długie i nie mogę do sunąć pleców do oparcia. Markus dla mnie jest już lekko za duży. Polecisz coś dla niższych osób w zakresie do 2k zł?
Wołam plusujących poprzednią część filmu.


(°° gardzę tym portalem że pozwala na coś takiego.

@Morf Nie zesraj się.
@kaczoor: Jestem Twego wzrostu. Wszystko generalnie powinno być kompatybilne. Biurko raczej jest większym problemem bo nam potrzeba biurka o wysokości 68-69cm.
Sayl ma krótkie siedzisko, ale generalnie wszystko co ma regulację głębokości także powinno wystarczyć przy takich proporcjach.
@silentpl u mnie problemem jest regulacja wysokości siedziska. Nawet na najniższym poziomie w Markusie jest lekko za wysoko. Czy to jest standard czy jednak są fotele, które dają radę zjechać mocniej w dół niż Markus?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Są takie fotele ale tanio nie będzie.
Pozostaje zbudowac podest pod biurkiem albo zdobyć regulowany podnóżek. Podejrzewam że biurko i tak masz 72-74cm więc jest za wysokie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaczoor: generalnie każde biurowe krzesło powinno być kompatybilne. Z mniejszych nadają się HM Sayl czy Orangebox Do, ale rodziny Profim też wystarczy. Myślę że większym problemem tu jest wysokość biurka, a ta powinna być ok 68cm
Nawet na najniższym poziomie w Markusie jest lekko za wysoko. Czy to jest standard czy jednak są fotele, które dają radę zjechać mocniej w dół niż Markus?


@kaczoor: Markus ogólnie jest dość wysoki, minimum dla siedziska tam to 46cm, a chyba standardem jest 40-42. Napewno kinnarpsy schodzą niżej ;)