Wpis z mikrobloga

@tranc: @wormwood89: gdzie na to patrzycie i na co zwracać uwagę przy identyfikacji, bo mam tego trochę a nie chcę zawracać obcym głowy. Dla mnie szkoda tych trunków, bo ja jak już piję, to tylko z Colą( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MEKORRO patrzyłbym na aukcję na których możesz z Polski w miarę łatwo wysłać butle, czyli whiskyauctioneera oraz ewentualnie jak masz kogoś znajomego w DE to whiskyauction.com
@tranc: nie znam się na tym, ale z tego co wyczytałem, to jeśli na etykiecie nie ma wyraźnej informacji co do wieku trunku, to znaczy że ma 2-3 lata, czyli nie ma podstaw sądzić, że są warte jakieś większe pieniądze. Czy się mylę?
@MEKORRO no tutaj mamy do czynienia z prostymi, marketowymi blendami, ale ich spory plus to fakt że są stare, jak dla mnie tego Famous Grouse można za 300 zł sprzedać, może nawet trochę więcej. Podobne butle ale 2 litrowe widziałem na niemieckiej aukcji po 120 euro
@tranc: po czym poznajesz, że są stare? Po wyglądzie etykiet, czy są jakieś oznaczenia? Kupiłem stary dom w DE i w piwnicy oprócz robionego wina było trochę whisky. Tak jak pisałem wyżej nie znam się na tym, ale wiem że niektóre mogą być sporo warte, a nie chciałbym nieświadomie wyżłopać whisky wartej paręset euro

@MEKORRO: nie sa to na pewno zadne białe kruki, ale są to raczej stare edycje. ta famous grouse jak dla mnie te 60-70 funtow moze byc warta, ma podwyzszona moc, jest dosc stara etykieta, nie wiem jakie to konkretnie lata, nie moge nawet tej konkretnej butli na whiskybase znalezc ale coś da sie z niej wyciagnac.