Wpis z mikrobloga

Fachowcy! Jaki polecacie kit narzędziowy do naprawy drobnej elektroniki? Czasem kiedy trzeba wymienić gdzieś baterię, przeczyścić lapka, czy rozkręcić cokolwiek zawsze brakuje mi odpowiednich narzędzi. Czy kupno pierwszego lepszego kitu z allegro będzie ok, czy to szmelc i właśnie tego unikać? Zależałoby mi oczywiście na jak największej ilości bitów, jakichś narzędziach do otwierania obudów (moja karta kredytowa trochę odsapnie) i może sami jesteście w stanie polecić coś co w przyszłości mogłoby się przydać, a jeszcze o tym nie wiem? ( ͡º ͜ʖ͡º) Budżet do 100zł #naprawa #naprawalaptopow #narzedzia #elektronika #serwispc #serwisgsm
  • 3
@loveOcelote: Do stówki to ciężko. Tak jak miras wyżej xioami wiha. Jak chcesz konkretnie to ifixit mako, zestaw 64 części za ok. 160zł.
Pamiętaj, że bity/wkrętaki to nie wszystko. Potrzebne będą Ci jeszcze szczypce precyzyjne, pęsety, narzędzia do podważania/szpatułki, przyssawka, itp.
A inne rzeczy masz? Lutownica, hotair, wszystkie badziewia do lutowania typu trzecia ręka itp, może jakiś mikroskop do elektroniki, do czyszczenia myjka ultradźwiękowa, multimetr, może mały wkrętak akumulatorowy?