Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@prezesik18: uderzaj do zarządcy drogi jak masz nagranie, a nie będziesz psuł nerwy bogu ducha winnemu kierowcy, który śmiał śmieć jechać przed Tobą...

Co innego gdyby to była ciężarówka żwiru, który spadł na twoje auto...
  • Odpowiedz
@prezesik18: a to on rzucił w ciebie kamieniem albo spadł mu z przyczepki, że uważasz go za sprawcę?
nie chciało się dołożyć 50 zł do oc szyb to teraz płać 800 za ogrzewana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Druga sprawa - czy jest szansa na wymianę szyby z OC sprawcy.


@prezesik18: przecież to ty nie zachowałeś bezpiecznej odległości adekwatnej do warunków jazdy ( luźne podłoże) Ew. Nadzorca drogi utrzymuje ją w niewłaściwym stanie.
  • Odpowiedz
@prezesik18 jeżeli masz nagranie gdzie widać że kamień polecial "spod" samochodu przed Tobą to jest szansa skorzystać z OC ppm. Rozumiem, ze policji nie wzywałeś?
  • Odpowiedz
@prezesik18: ja byłem i nie pociagniesz od z oc. Tez jechałem za innym samochodem, wystrzelił kamyczek spod koła, a szyba do wymiany bo przy krawędzi i pęknięcie z 2cm zrobiło się w kilka godzin na 8cm. Albo ubezpieczenie na szyby (jeśli wcześniej wykupiłeś) albo klejenie (tak jak ktos już polecal i jeśli jest taka możliwość) albo wymiana. Moja wina była bo nie zachowałem odpowiedniej odległości...
  • Odpowiedz
@prezesik18: Raz jakiś koleś mnie zastopował na środku ulicy, i zaczął krzyczeć że kamień spod mojego koła uderzył w jego auto. Na początku nie zrozumiałem o co mu chodzi, ale jak do mnie dotarło to tylko go wyśmiałem i pojechałem dalej xD

@cygan44: a skąd pewność że policja nie stwierdzi iż to była wina opa bo nie zachował bezpiecznej odległości? Mógł zauważyć że na drodze są kamienie i zwiększyć dystans,
  • Odpowiedz
a skąd pewność że policja nie stwierdzi iż to była wina opa bo nie zachował bezpiecznej odległości? Mógł zauważyć że na drodze są kamienie i zwiększyć dystans, ergo nie dostosował się do warunków panujących na drodze ¯_(ツ)_/¯ Tu nie chodzi o to aby ustalić sprawcę ,bo w mojej ocenie nikt nie jest winny. Bardziej chodzi o to żeby policja ustaliła i potwierdziła pewne fakty. Co dla ubezpieczyciela będzie punktem wyjścia czy odszkodowanie
  • Odpowiedz
@prezesik18 jak zglosisz na policje to ci dowód zabiorą. Po drugie musisz jechać za ciężarówką z piachem czy w ogóle czymś sypkim co ma to niezabezpieczone i wtedy to zgłosić. Inne opcje nie wchodzą w gre o ile nie masz ubezpieczenia szyb. Także powodzenia.
  • Odpowiedz
@prezesik18: po pierwsze kierowca przed Tobą nie jest sprawcą, w takim przypadku musisz zgłosić to do zarządcy drogi i udowodnić że nawierzchnia przyczyniła się do powstania uszkodzenia, w tym debilnym kraju ciężka sprawa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@prezesik18 Ostatnio miałem taką samą sytuację tylko szyba nie podgrzewana, naprawa tego 400 zł a za nową ponad 1000 bo z czujnikami szyba
  • Odpowiedz
@prezesik18:
To zależy, czy kamyczek spadł ze źle zabezpieczonego ładunku (wtedy OC sprawcy), czy wystrzelił mu spod kół. Jeśli wystrzelił mu spod kół, to nie jest jego wina, a zarządcy drogi, który ma ją mieć ogarniętą i czystą bez zabrudzeń, bo on odpowiada za bezpieczeństwo na niej. W zależności od tego jaki to typ drogi należałoby zwrócić się do zarządcy o jego polisę i z jej likwidować skutki uderzenia kamykiem w
  • Odpowiedz