Wpis z mikrobloga

Mireczki, rozkminiam jak kupić fajne spodnie. Ciągle trafiam na stronki typu bombardina albo ozonee, ale jak czytam opinie to podobno sprowadzają jakiś szajs z chin co w ogóle nie wygląda jak na zdjęciach. Przeglądam setki modeli na zalando i ogólnie całe internety, ale nic nie mogę znaleźć poza właśnie takimi podejrzanymi stronkami. Dlatego pytam się gdzie można dostać legitnie np. coś takiego jak tutaj:

https://ozonee.pl/product-pol-44707--SPODNIE-MESKIE-CHINO-JOGGERY-SZARE-OZONEE-DJ-3455-21.html
https://bombardina.pl/collections/jeansy-meskie/products/meskie-jeansy-6
https://nevis-shop.pl/spodnie-rurki/spodnie-jeansowe-ripped-white-137/

#modameska
  • 15
@marek-sisey-tymoszczuk: Mam wątpliwości czy scamadviser da mi jednoznaczny obraz. Wydaje się, że to bardziej pod względem technicznym ocenia czy strona jest scamem. Np. właśnie to całe ozonee ma tutaj 80% czyli wydawałoby się legitne, ale jak się poczyta opinie na np. opiniuj24, to jest 10 stron negatywnych opinii o jakości produktów. Tak naprawdę jedyne co pozostaje w takim przypadku, to zapłacić kartą, a potem pierdzielić się z chargebackiem jak nie będę
@marek-sisey-tymoszczuk: Ciekawe. Osobiście nigdy nie uruchamiałem w banku procedury chargeback. Myślałem, że to bank wtedy molestuje firmę o pieniądze. Serio sklep może robić coś takiego jak oddawanie pieniędzy na coś, co jak rozumiem, zadziała jak karta podarunkowa w ich sklepie zamiast normalnego zwrotu?
@LemurChmur: czasem szukam po fotografiach. Co to znaczy "dwa razy"? Widziałem super kurtkę skórzaną za ok 200$ Nie ma opcji by taki model dostać za 400$ Na tym polega ten szwindel. Jedyne co maja dobre, to fotki na stronie. Chciałbym wiedzieć skąd je pobierają.

"Serio sklep może robić coś takiego jak oddawanie pieniędzy na coś, co jak rozumiem, zadziała jak karta podarunkowa w ich sklepie zamiast normalnego zwrotu?"

tak, kwestia metod
@marek-sisey-tymoszczuk: No właśnie w tym problem, że nie wiadomo skąd są te zdjęcia. Widzisz scam z kurtką za 200$, ale konkretnie takiej kurtki jak na zdjęciu nie możesz znaleźć nigdzie nawet choćby za 1000$. Dla mnie to trochę dziwne, że w tych scamach na zdjęciach są czasem fajniejsze ubrania niż możesz gdziekolwiek dostać za jakąkolwiek cenę (pomijając jakieś robienie na zamówienie). Tak jakby była jakaś niezagospodarowana nisza na rynku.
@LemurChmur: ja tylko czytam komentarze na FB rozczarowanych Amerykanów
Ominęła mnie ta "przyjemność"

Kiedyś się #!$%@?łem na FB że zasypuje mnie takimi reklamami. Stale zgłaszam i blokuję, ale nowe powstają co chwilę.
@LemurChmur: wszystkie te spodnie są z stronek pokroju aliexpress i prawdopodobnie są wzorowane na 10x droższych spodniach z jakiegos balmaina, g-star itp. Pozostaje ci raczej czekać na jakieś promocje, na polskich stronkach typu answear czy zalando lounge można czasami wyrwać jakieś jeansy od właśnie g-star czy guess na przecenie za ok. 250 zł, i mają porządną jakość. Tych za 150 z ali nawet nie kupuj bo dobrze to one wyglądają tylko