Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 100
to jak drodzy #covidianie, czekacie z drżącymi ze szczęścia głosami na Paszporty Covidowe, które zapowiadały "szury i foliarze"?

Gotowi do szczepienia się co roku?
Zgodnie ze zgodą UE, zaświadczenie będzie ważne nie dłużej jak 12 miesięcy.

miał być #szur a #teoriespiskowe odnośnie #covid19 znów prawdziwe

#pandemia #koronawirus? Czy raczej polityka.
  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@zalozylem_usunalem_powrocilem: "certyfikaty mają zniknąć po maksymalnie 12 miesiącach"

Jak myślisz, na jakieś zasadzie będą dawać nowe? Na zasadzie oświadczenia o stanie zdrowia, czy kolejnej dawce, która odnowi certyfikat na kolejne 12 miesięcy?

"Tylko ciężko mi w to uwierzyć, że się z nich wycofają XD" ja stawiam, że zaczną w to wciągać system medyczny, będzie KARTA ZDROWIA, a tam dane wrażliwe o obywatelu.
@hiperchimera: przedstawiam kontraargument:

Dwa lata temu w lutym, jakbym Ci powiedział o wirusie, który rozprzestrzenia się szybciej niż grypa, ma o wiele większą śmiercionośność, to pewnie popukałbyś się w głowę.

Rok temu, jak wybuchła pandemia, większość ludzi myślała, że pewnie pół roku się z tym pomęczymy i tyle, a tutaj pomimo szczepień, nadal mamy taki niemały problem, w który oczywiście większość społeczeństwa nie wierzy...

W sumie drugi argument jest taki, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@damian_co_dalej: "Rok temu, jak wybuchła pandemia, większość ludzi myślała, że pewnie pół roku się z tym pomęczymy"

bo tak to powinno wyglądać. Izolacja podatnych, zalecenia dla pozostałych. Europa wybrała jednak drogę kilku lat pandemii i niszczenia gospodarki. Przy okazji robiąc lukratywne biznesy.

PS. serio porównałeś właśnie covid, gdzie większość przechodzi bez objawów lub ma je szczątkowe do cholerny czy malarii? ( _)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@instalacja: a Ty w kolejnym szoku jak odkryjesz jakie babole medyczne tam są :-)
do IKP masz dostęp Ty a nie wszyscy święci, żeby sprawdzić czy masz szczepienie.

Poza tym mówię o powszechnym dostępnie do takiej bazy czy karty chipowej z informacjami.
bo tak to powinno wyglądać. Izolacja podatnych, zalecenia dla pozostałych. Europa wybrała jednak drogę kilku lat pandemii i niszczenia gospodarki. Przy okazji robiąc lukratywne biznesy.


@hiperchimera: lukratywne biznesy w #!$%@?, cały transport stoi, wszystko co z importu poszło do góry, no faktycznie. Co do obrania drogi w Europie - byli tacy, co robili na przekór, a potem przepraszali swój naród, że ponieśli klęske, UK przecież zamknęło tylko emerytów, jak u nas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@damian_co_dalej: "lukratywne biznesy w #!$%@?, cały transport stoi, wszystko co z importu poszło do góry, no faktycznie."

nie pisałem o branżach, bo to jest dla mnie GOSPODARKA, która właśnie stoi a za chwilę będzie leżeć...

mówię o wałkach personalnych typu Szumi