Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeszcze parę tygodni temu nie wiedziałem, czym jest HireVue i jak rynek pracy się zepsuł przez odrealnienie osób odpowiedzialnych za rekrutacje do firm. Jeśli nie wiecie, czym jest HireVue, to już przybliżam - to w pełni zautomatyzowana platforma służąca do gnębienia kandydata, który otrzymuje serię wcześniej nagranych pytań przez jakąś uśmiechniętą mordę wyjętą żywcem ze stockowego zdjęcia typu "opisz swoje największe wyzwanie w życiu i jak sobie z nim poradziłeś". Jest obowiązek włączenia kamery, a cała odpowiedź się nagrywa, na którą macie od 3 do 5 minut. Nie ma opcji pauzy. Po drugiej stronie nie ma realnej osoby. Ponadto niektóre firmy nie oglądają tych nagrań osobiście, do pracy są zaprzęgnięte algorytmy rozpoznawania obrazu/twarzy/dźwięku, które odsiewają kandydatów na podstawie niejasnych kryteriów. Nie wiadomo, w jaki sposób te dane są przechowywane, kto to później ogląda itd. Być może ktoś potem do tego wali konia - nie dowiecie się. Dziwię się, że coś takiego jest w ogóle legalne xD

Miałem z tym #!$%@? styczność dwukrotnie. Pierwszy raz totalnie #!$%@?łem przez stres spowodowany brakiem czasu i naturalności, która jest obecna w normalnej rozmowie między dwojgiem ludzi. Po całym "interview" poczułem się jak śmieć, jakbym żył w jakimś dystopijnym i zdehumanizowanym świecie. Wycofałem swoją aplikację parę minut po nagraniu.

Parę dni później dostałem zaproszenie do HireVue od innej firmy, ale tym razem postanowiłem przypajacować xD Założyłem na mordę maskę upiora, kliknąłem zacznij nagrywanie (po naciśnięciu przycisku macie bodaj 10 sekund na rozpoczęcie nagrywania) i schowałem się pod biurko xD Po paru sekundach wyskoczyłem drąc mordę jak #!$%@?, a potem zacząłem swój taniec godowy xD Przeszło mi przez myśl, żeby pokazać im #!$%@?, ale jeszcze bym miał jakieś problemy, więc tylko wypiąłem dupę w spodniach i kazałem im sobie rowa wylizać. Kliknąłem zakończ i wysłałem xD Mam nadzieję, że ktoś oglądał mój występ xD

Potem trochę pogrzebałem i można dojść do pytań, które będą zadawane. Zachęcam do #!$%@? prądem każdego korpo, które korzysta z tego gówna, ale jeśli chcecie uczestniczyć w cyrku, to należy zrobić to:

- klikacie w link z zaproszeniem

- skopiujcie z URL nazwę firmy i kod zaproszenia (to ten fragment po /interviews/)

- skopiujcie do wyszukiwarki https://[NAZWA GOWNOFIRMY].hirevue.com/api/internal/candidates/interviews/[KOD ZAPROSZENIA]/?include=answers,sections,poc

Teraz możecie łatwo dostać plik JSON, ktory zawiera pytania. Enjoy. I pamiętajcie - #!$%@?ć HR i firmy, które korzystają z tego gówna. HA TFU!!!

#praca #it #programowanie #rekrutacja #heheszki #bekazhr #bekazpodludzi

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60884a8fdf02be000aefed5b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 7