Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 95
147 128 + 38 = 147 166

Nie dystans, tylko przewyższenia dzisiaj się liczył. W górę wyszło 892m.

Na tej trasie zawsze, ale to zawsze jakiś pies się do mnie przyczepi. To są zadupia, psy biegają w miarę luźno. Wyjeżdżając z domu zorientowałem się, że zapomniałem gazu i gdy pomyślałem o tych psach - wróciłem się.
Ostatni podjazd, wylatuje takie małe gówno i się na mnie patrzy. Widać, że się do czegoś szykuje, przybiera pozycję. Ja się popatrzyłem, wyjąłem gaz i jadę dalej - nie zaczepiam. Takich sytuacji mam sporo, że się popatrzą czy szczekają przez płoty - nie rusza mnie to. A ten do mnie podlatuje i zaczyna szczekać. Wyprostowałem rękę, zobaczyłem tylko "pomarańczowy obłoczek" i piesek się natychmiastowo odwrócił. Później przez ramię jeszcze widziałem jak wycierał mordę w trawę. Ależ to było dziwnie satysfakcjonujące.

Statystyki:
Dystans: 38.07km
Czas: 1:40:25
Śr. prędkość: 22.8km/h
Przewyższenia: 892m

#rowerowyrownik #szosa

Skrypt | Statystyki
  • 13
@ozjasz2: ja to już dawno kupowałem, ze 3 lata temu - pierwszy raz użyłem. Raz się zaplątałem i nie mogłem wyjąć - szybciej było uciec, a przeważnie zapomniałem jak mnie psy atakowały, jak miałem to nie podchodziły. Kupowałem na alledrogo.

@1964: dokładnie. Mam nawet film, ale nie widać pryskania ani jak odchodzi - kamerka z przodu, a "akcja" miała miejsce bardziej z boku.
@ozjasz2: a jak bardzo chcesz, to znalazłem w historii allegro:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/gaz-pieprzowy-sabre-red-phantom-stozek-115-ml-i7671671348.html

Kupiony w listopadzie 2018. Ale ważność ma do 2023, więc jeszcze trochę można z nim polatać. Jest wysoki, fajny. Wystaje delikatnie z kieszonki, więc łatwo go dobyć (chyba, że masz rękawiczki zimowe i jest jeszcze pod jedną kurtką).
To jest dokładnie ten którego dzisiaj używałem
@wieslawdziadrycha: @eRlak (zaplusowałeś, to zawołam). Proszę chłopaki, to nagranie specjalnie dla Was zrzuciłem i wrzuciłem.
Górka o nachyleniu ok 13%, to jest już ok 900m podjazdów w sumie, moje tętno ~180 - faktycznie mogłem przyśpieszyć. Obwiniać ofiarę, że zamiast dać się pogryźć pisknął go gazem.

@ozjasz2: @1964: zawołam też Was do obejrzenia nagrania.
@jagodowy_krol: zamiast gazu polecam bardzo głośny dzwonek (najlepiej od majfrenda, coś w tym stylu) .
Czesto jeżdze po zadupiach i wiekszosc psów jak zaczyna to slyszec to sie odsuwa, chociaż nie przestaje szczekać (podjerzewam, że #!$%@? je to bardziej niż ludzi ( ͡º ͜ʖ͡º) ). tak czy siak żaden pies nie podbiega bliżej niż metr.