Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu stanąłem przed koniecznością napisania w Prologu testów jednostkowych. I to nie tylko w popularnym SWI-Prologu, ale również w nieco bardziej oldschoolowej implementacji GNU Prolog. W najnowszym wpisie na blogu postanowiłem zebrać zdobyte przeze mnie informacje:

LINK: Testy jednostkowe w Prologu

Jeśli interesują Cię moje wpisy, obserwuj tag #polydev
#programowanie #naukaprogramowania #prolog #programowanielogiczne #programowaniedeklaratywne
Pobierz informatyk - Jakiś czas temu stanąłem przed koniecznością napisania w Prologu testów ...
źródło: comment_1619516924XWuyJrZiOfjh5N9iKXwJj8.jpg
  • 3
@informatyk: spodziewałem się, że w Prologu będzie więcej podejścia z testowaniem właściwości (jak QuikCheck) zamiast "klasycznych" jednostkowych. Trochę szkoda, bo wydaje mi się, że Prolog ładnie mógłby opisywać takie testy.
@Hauleth: widzę, że istnieje coś podobnego do tego, o czym piszesz - https://github.com/nicoabie/quickcheck (chociaż projekt wygląda niestety na dość mały i niezbyt aktywny).

W ogóle dzięki za wspomnienie tego tematu, bo szczerze mówiąc wcześniej o nim nie słyszałem, a wygląda na interesujący, zwłaszcza w oryginalnej haskellowej wersji. W Haskellu jestem dopiero na dość wczesnym etapie nauki, więc póki co bawiłem się jedynie zwykłym hspecem.