Wpis z mikrobloga

Solpol jest w pewnym sensie jak ten film Essential Killing. Zachęcony rozpływaniem się krytyków i recenzentów poszedłem na niego z żoną i w mojej długiej historii obcowania z kinem był to faktycznie jedyny film w trakcie którego miałem ochotę po prostu wyjść z sali. Nie dało się po prostu tego gniota oglądać.

Jakiś Afgańczyk biega godzinę po Bieszczadach i żre co popadnie. Nie polecam.


Tak jest z Solpolem. Docenia go jedynie wąskie grono specjalistów architektów i aktywisto-oszołomów, którzy gdyby wybudować coś takiego dziś to dostaliby białej gorączki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Essential_Killing#Media

thanks for coming to my ted talk

#wroclaw #rozkminy
mroz3 - Solpol jest w pewnym sensie jak ten film Essential Killing. Zachęcony rozpływ...

źródło: comment_1619419162ZnZeBFF5H04MMTtMr2rM76.jpg

Pobierz
  • 17
@mroz3: Nie no Panie to ZABYTEK. Daj na to pieniądze albo najlpeiej zabierz Solorzowi. A co!!! Stać go!!!

Nieważne, że ten badziew się sypie. Nieistotne, że Jarząbek w mieście zrobił jeszcze parę innych gówno budynków ze złotych lat 90. Przy Świdnickiej jak turyści idą maja widzieć, że my nie gęsi i swoją gównoarchitekturę mamy.

Co z tego, że w środku nie ma nic oprócz ładowanych hulajnóg. Na pewno jakby oddać aktywistom
@Darth_Gohan nie nie, aktywiści potrafią tylko mówić co trzeba zrobić i niech "ktoś coś za coś" bo pieniądze wiadomo ktoś musi znaleźć. Nie kojarzę żeby gdziekolwiek za głos o wspominali ile pieniędzy kosztowałoby ratowanie tego szkaradztwa i kto je miałby na to wyłożyć.
@mroz3 A ja tam lubię solpol. Nie uważam absolutnie, że jest ładny, ale wspaniałe jest to, jak spełnia swoje założenie jako postmodernistyczne dzieło i to prawie 30 lat po powstaniu. Po pierwsze wywołuje dyskusję, po drugie pokazuje, co się dzieje, gdy łamane są zasady przy jednoczesnym dążeniu do utopii. Oddaje idealnie czasy w których powstał, nasze narodowe kompleksy i pragnienia, oczarowanie Zachodem, magnetowidami, serialem Dynastia, Coca colą bez kolejek i za złotówki
@krave: Różnica jest taka, że Solpol, jak prawie wszystkie projekty Jarząbka, wyglądał szkaradnie od samego początku, zaś przy Sky Tower potrwało ze trzy lata, zanim ludzie przestali traktować go jako synonim wypasu i przestali udawać przed sobą, że nie wygląda jak ch. Kwestia roku, aż do wszystkich dotrze, że to obecnie również największy burdel Wrocławia - dosłownie.
@selekta jak powstał to raczej nie był tak traktowany. Pamiętam, jak przy Wybrzeżu Wyspiańskiego powstała plomba autorstwa Jarząbka i naprawdę ludzie traktowali mieszkania tam jako symbol luksusu. To był rok +/- 97.