Wpis z mikrobloga

Gram w kampanię "Nowy początek" z "Cienia śmierci". Nie wiem czy ja jestem taką cipą jeśli chodzi o tę grę, ale już przejście pierwszej misji na domyślnym poziomie trudności było dla mnie katorgą - udało się za trzecim razem, bo wcześniej ciągle rozwalali mnie Nekromanci. Teraz gram w drugą misję, wydawało mi się że mam już spore wojska, gdy nagle przyszedł przeciwnik z masą kościanych smoków i aniołami (których nie mogę produkować mimo przejęcia miasta tego typu). I oczywiście rozniósł mnie na strzępy. Mirki, czy ta gra jest tak trudna czy co? Nie mam zwykle aż takich problemów w grach, a tu po prostu podróż przed mękę... Macie jakieś warte polecenia poradniki jak grać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heroes3
  • 7
  • Odpowiedz
@lukaszpatula: Kluczem jest ekspansja mapy zwykle w kampaniach. Nieważne jest jak się szybko rozbudowujesz jeżeli przeciwnik ma więcej surowców. Dlatego tak jak pisał mannorth staraj się jak najszybciej zgarnąć jak największy obszar jedocześnie jak najmniej armii tracąc by przeć dalej. Ogólnie dobrą praktyką jest tez szybkie budowanie jednostek by się gromadziły (masz później zapas, nawet jak kasy brakuje by wykupić).
  • Odpowiedz
@lukaszpatula: W rozgrywce jeszcze jest jedna ważna rzecz.

Zdobywanie zamków - chodzi o ilość, ale też o rodzaj.

Jeżeli grasz Kampanię i jest 7 zamków z podziałem 2 bastiony, 2 fortece i 3 nekropolie. To nawet mając bastiony i fortece będzie się rysowała przewaga (zakładając wykup wszystkich jednostek), bo przeciwnik ma kompatybilne zamki, więc w walce będzie miał przewagę. Dlatego często warto robić dywersje i odbijać zamki w 7 dniu (w
  • Odpowiedz
@lukaszpatula: zależnie od mapy, ale czekanie tylko na Kapitol bez możliwości wędrowania i zbierania zasobów to strata czasu. Trzeba mieć jakieś wojsko, żeby móc się poruszać i wzbogacać. I jeżeli mają gdzie chodzić to od razu dodatkowego bohatera a nawet dwóch.
  • Odpowiedz
@lukaszpatula: W kampanię, w którą grasz to leciałbym rada miasta w obu, potem w jednym ratusz, w drugim centaury + gospoda (łucznicy), tych nawet z ul., a później też ratusz i w drugim zamku podstawowe jednostki. Mając centy + łuczników można już spokojnie czyścić mapę. Do tego skoro w jednym z zamków robisz ratusz to będziesz miał gildię magów na 1 poz., czyli podstawowe czary.

W pierwszym dniu od razu robisz
  • Odpowiedz