Wpis z mikrobloga

Czy po każdej jeździe po deszczu/piasku/kamykach (pomimo pogody czasem trzeba wyjść pośmigać) czyścicie każde kolko/łożysko? Wiadomo przetrzeć z błota/piasku ale moje pytanie jako amator rolek:

1.Czy odkręcać i czyścic każde jedno łożysko czy wystarczy z zewnątrz przetrzeć i śmigać dalej bo nie ukrywając uciążliwe może być po każdej jeździe mycie każdego jednego kółka.

2.Polecacie jakieś smary w sprayu lub środki do czyszczenia łożysk?

#rolki
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mitraj: zależy jakie masz. Szczerze powiem że ja mam je w nosie bo jak będą już zadymione na amen to sobie kupię następny sezon nowe po 2zl sztuka i po kłopocie. Jak nie ma oporów i trzeszczenie nie przeszkadza to bym się cieszył jazdą a nie o łożyska martwil
@mitraj:
po deszczu jeździłem praktycznie tylko na nightskatingach-kiedyś czyćsiłem-jak czyścisz to niestety musisz całe rozebrać. Teraz jak jest deszcz to zakładam maszynowe łożyska po 1-2złote i wyrzucam te, które nie działają na drugi dzień.

Po kamykach i piasku jak są takie normalne na ścieżkach czy jak tam musisz po nich 20metrów przejść to ja nie czyszczę i nie przecieram wcale.

Chyba lepiej nie przecierać, chyba, że delikatnie jakąś szczoteczką-tak, żeby nie
Tak się spodziewałem, że śmigać do zmęczenia łożysk. Narazie bez problemowo śmigają, trzeszczenia również niema także jak to mówią "jeździć obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°)" (a łożyska to z MF500 nawet nie wiem jaki to model dokładnie)