Wpis z mikrobloga

Mam do Was pytanie dotyczące sieci Virgin mobile. Czy brak w tej sieci usług VoLTE i Wi-Fi Calling jest uciążliwością?
Przeniosłem się z Żoną do Flexa (ja z Nju, Żona z Plusa) i mamy problem z opóźnieniem po odebraniu połączenia. Po odebraniu trzeba odczekać ok. 2 sekundy zanim rozmówca nas usłyszy i jest to strasznie irytujące. Po drugim zgłoszeniu Flex w końcu przyznał, że ma taki problem i nie wie kiedy nastąpi rozwiązanie...
Z Żoną poszukujemy czegoś, gdzie będzie paczka około 20-30 GB na dwie osoby i paczka danych w roamingu EU.
Chciałem wrócić do Nju, ale tu jest kolejny problem techniczny i nie można. Z tego co czytałem na różnych forach, to nie tylko my mamy problem z opóźnieniami i z próbą przeniesienia numeru z Flex do Nju.
Przeglądając oferty, chyba najlepszą ofertę na Virgin. Jedyne wady, to umowa na czas określony i brak VoLTE i Wi-Fi Calling.
Może podpowiecie jeszcze jakieś inne oferty od innych operatorów?
#virginmobile #gsm #siecikomorkowe #orange #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hochland: wróć do #orange ale na ofertę roczna za 360zl. Dostajesz wszystko w kraju
+ 85gb co miesiąc
+ Rozmowy SMS/MMS
+ Kumulację niekorzystnych GB
+ Dużo GB na wyjazdy w UE (niby jest tyle samo co wszędzie przy tej kwocie ale w miesiącach w których nie jeździsz do UE net odkłada się na następne)
+ Spokój opłacasz raz na rok i masz spokój.

- brak wifi calling (ja dodatkowo mam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hochland: to prawda #orange traktuje #flex priorytetowo i pozwala tylko na migracje do nie z. Jednak dalej jest to rozwiązanie na kartę więc nie musisz martwić się o okresy wypowiedzenia itp. przenieś się na 1 dzień do innego opa np #plus i po tym do #orange czy #nju. Jeśli pojawisz się w salonie to kwestia 2 wizyt po 30min(w tą i z powrotem).
  • Odpowiedz
  • 0
@archi3 tak chyba zrobię, ale zdaje się, że przeniosą numer z końcem okresu rozliczeniowego, a później u drugiego operatora kolejny miesiąc. Trochę słabo, ale chyba nie będzie innego wyjścia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hochland: nie musisz z końcem okresu rozliczeniowego możesz zażądać natychmiastowego przeniesienia bo kar w przypadku #flex nie ma. Do kolejnego opa przechodzisz do oferty na kartę więc już następnego dnia możesz być w innej sieci. Przerabiałem to z nju->plus->orange I całość zajęła 3 dni tylko dlatego że po drodze trafił się weekend.
  • Odpowiedz
  • 0
@archi3 i to jest dobra wiadomość. Za chwilę popatrzę jakieś oferty na kartę np. w plusie. Z tym, że chyba będą musieli mi przysłać drugą kartę SIM.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hochland: właśnie dlatego musisz iść do salonu. Inaczej zanim wyprodukują kartę, sprawdza wszystkie dokumenty wyślą je do Ciebie podpisane o nich wrócą itp to spokojnie 2 tyg. W salonie całość załatwisz na miejscu
  • Odpowiedz
  • 0
@archi3 problem też jest w tym, że Żonę wykopałem w tego Flexa i może niechętnie podejść do jazdy po salonach. Najwyżej przeniesiemy numery do jakiegoś viking mobile ma kartę i wrócimy. W plusie nienawidzę możliwości zdalnego przeniesienia numeru na kartę. Potrwa to około miesiąca, ale później będzie spokój.
  • Odpowiedz