Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niedawno (miesiąc temu) skończyłem brać izotek. Kuracja można powiedzieć, że udała się w 75%. Usunęła większość zmian (choć dużo ich nigdy nie było), ale:
a) twarz nadal się przetłuszcza
b) są blizny (no ale powiedzmy, że o tym wiedziałem)
c) mam bardzo nierówny koloryt skóry twarzy (sporo zaczerwienień, szczególnie na nosie, beznadziejnie to wygląda)
d) mam wągry/te czarne syfy na nosie, na to izotek nie pomógł
e) bardzo często na nosie wyskakuje mi pryszcz, zawsze w tym samym miejscu. Zaczynam powoli wątpić, czy to na pewno zwykły element trądziku, ale gdy wyskoczy, to mocno odbiera mi uroku. Dermatolog zaleciła kilka różnych maści/kremów/żeli, każdy z nich tylko nasilał zmianę i powodował, że "pryszcz" był większy i bardziej czerwony

Macie jakieś porady jak spróbować zawalczyć z powyższymi problemami (szczególnie zależy mi na naprawieniu ostatnich trzech punktów)? W jaki sposób dbacie o organizm, żeby nie było nawrotów i efekt się utrzymał? Jakieś suplementy, kremy, coś? Nie wytrzymałbym, gdyby mi to nagle wróciło...

Lvl 20 here, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie

#izotek #tradzik #dermatologia #kosmetyki #zdrowie #niebieskiepaski i #rozowepaski w sumie też

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #607f4e0d274de8000a9a1ffc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 23
@Korpokociak: b) blizn izotek nie usuwa. na blizny można próbować kuracji kwasami albo z dziedziny zabiegów gabinetowych - microneedling czy laser.

zaczerwienienia to sprawa albo podrażnienia, albo skłonności cery (naczynkowa, wrażliwa), a może warto rozważyć trądzik różowaty lub inną chorobę skóry? działania w tym temacie można podjąć w kierunku witaminy C (uwaga, może piec, szczególnie po izoteku), kuracji kwasami, może arbutyna, albo nowinkę czyli kwas traksekamowy, który od wielu lat jest
@wiwiwi: z tańszych możesz spróbować Ziaji antyoksydacyjnej SPF50 z witaminą C, nadaje się też do reaplikacji w ciągu dnia. z droższych to koreańskie i japońskie filtry są ekstra, niewidoczne, niewyczuwalne, nie bielą. natomiast do wrażliwej cery można pójść w stronę filtrów mineralnych - mają tę zaletę, że nie musisz czekać po aplikacji (filtry chemiczne = minimum 30 minut przed wyjściem na słońce), ale zwykle bielą przez swój skład (tlenek cynku i
OP: @Korpokociak: wiesz, niby dotykam, ale żeby za każdym razem perfekcyjnie w tym samym miejscu? Ogólnie wydaje mi się, że on jest cały czas, tylko po prostu się zmniejsza. Sprawdziłem na google i porównując do mojego nosa, to faktycznie mam w większości ten sebaceous filament, ale pojawia się też kilka "blackheads". The Ordinary ogarnę, może akurat to by pomogło.

@alyszek:

blizn izotek nie usuwa. na blizny można próbować kuracji
OP: @cor1sto: biotynę i magnez jem regularnie, więc to raczej nie to.

@KurtCocaine: moja pielęgnacja to brak pielęgnacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak poważnie, to stosuję tylko żel normalizujący od vianka do mycia twarzy i krem nawilżający, który zalecił mi dermatolog. Co szczególnie szkodzi cerze w diecie? Słodycze? Jeśli tak, to jem je bardzo rzadko.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
PijanaAzjatka:

Krem to Ducray Keracnyl Repair


Nic dziwnego, że masz problemy, skoro dermatolog polecił ci kosmetyk o tak gównianym składzie. Pełno zapychającej parafiny. Weź sobie chociażby krem normalizujący z Vianka i najlepiej tonik do tego, żeby po przemyciu twarzy żelem przywrócić odpowiednie pH skórze. Cokolwiek z lepszym składem

Zaakceptował: LeVentLeCri
OP: PijanaAzjatka: No nie mów, że jest gówniany. A tyle pieniędzy kosztował. (,)

https://www.superpharm.pl/onlybio-olejek-konopny-cbd-prebiotyki-21211-300-ml-144553.html coś takiego będzie ok jeśli chodzi o tonik? Bo posiadam jeszcze w domu i nie wiem czy używać.

https://www.superpharm.pl/vianek-normalizujacy-12775-150-ml-132786.html do tego mam taki żel, ale on trochę ściąga skórę.

Jeśli chodzi o krem, to co sądzisz o Dermedic Hydrain 3 Hialuro?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
PijanaAzjatka: dobry tonik, wg mnie możesz śmiało używać.

Żel sugerowałabym zużyć do końca i później co najwyżej kupić inny, np. Vichy Normaderm Phytosolution, La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel albo z tańszych i bardziej naturalnych opcji Ecolab do cery tłustej i problemowej, Sylveco rumiankowy albo żel z Gift of Nature.

Dermedic Hydrain 3 Hialuro


Skład ok, możesz dać mu szansę i obserwować.

Zaakceptował: LeVentLeCri
OP: @KurtCocaine: postaram się ograniczyć, choć ser to taki mój sens życia trochę. :( Kremu już nie będę używał.

PijanaAzjatka: Oki. Rozumiem, że krem i tak lepiej wziąć od Vianka niż ten Dermedic? Zapytałem o niego dlatego, że gdzieś tam czytałem, że dobry.

To stosowałbym ten tonik od OnlyBio, żel od Vianka na razie, a do tego krem od Vianka.
Tylko teraz pytanie, w jakiej kolejności to wszystko stosować?

Czy
PijanaAzjatka: możesz spróbować z tym kremem Dermedic, możesz z Viankiem. Trudno mi powiedzieć, który się okaże dla ciebie lepszy. W każdym razie myślę, że będą lepsze niż ten, którego używasz obecnie.

Kolejność: żel myjący, później przecierasz twarz wacikiem nasączonym tonikiem, a na koniec krem.

Jeśli chodzi o SPF na dzień, to sama szukam czegoś sensownego. Ja używam takiego https://triny.pl/8411-make-me-bio-ultralekki-krem-spf-30.html - jest ok, ale nie jakieś cudo. SPF 15 byłby lżejszy, nie