Wpis z mikrobloga

Kolejne wezwanie. 54 lata, covid+, duszność, saturacja 78%. Niby codzienność ale podjeżdżamy pod dom, a tu na bramie wisi klepsydra: 77-latek, zmarł 3 dni temu, pogrzeb lada dzień. W domu u pacjenta dowiadujemy się, że to ojciec naszego chorego i że zmarł na Covid. Domownicy przerażeni informacją, że musimy jechać do szpitala. Sam pacjent (i my) stara się zachować normalnie. Jednak gdy wychodząc z domu mówi do swojej mamy: "pożegnaj mnie" coś w nas pęka. Nikt tego głośno nie mówi, ale każdy wie, że on też może już nie wrócić do domu.
#!$%@?ć to. Muszę się napić.
#koronawirus #999 #ratownikmedyczny #wejsciesilowe
  • 57
@Korba112: Korzystając z okazji mam pytanie takie trochę hipotetyczne, ale tylko trochę. Chciałbym podpytać jaka jest praktyka. Przychodzicie "umundurowani" do pacjentki lat 65 która zgłasza duszności, ma saturację 89, nie ma jeszcze wyniku PCR, ale robicie jej Abbotta i wychodzi pozytywny. Jak leży to duszności widzicie że może i są, ale raczej lekkie. W wywiadzie w zasadzie chorób brak z wyjątkiem nadciśnienia i cholesterolu i utraty przytomności kilka miesięcy temu po
@Korba112: Dzięki za informację. Czy takie same wytyczne były ~1.5 miesiąca temu?

Historia jest taka, że wtedy zespół starał się miękko doprowadzić do takiej sytuacji że ona zostanie w domu, ale tak by to ona podjęła tę decyzję. Nie było mnie przy tym bo sam byłem w izolacji, ale od uczestników wydarzeń wiem że padały wypowiedzi w stylu "w szpitalu to ludzie umierają" lub "nie ma miejsc w szpitalach, jakby co
@maniac777 Ja też nie wiem czy ta doba by coś zmieniła. W szpitalu pewnie tylko (aż?) podaliby jej tlen. Nie wiem kiedy weszły te wytyczne ale na pewno wcześniej niż dwa miesiące temu. Na usprawiedliwienie ratowników powiem tylko tyle, że do tej pory nie spotykaliśmy osób z saturacją poniżej 90%, którzy nie mają duszności. A sam widziałem takich z poniżej 80%, którzy śmigali po mieszkaniu jak zdrowi. Z każdym tygodniem świadomość medyków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Korba112: kurde to ja miałem saturację poniżej 90 czasami ale akurat zaczynała schodzić mi gorączka i postanowiłem jednak nie wzywać karetki, no i wyszedłem.

Prawda czy fałsz, że u ludzi po covidzie może być wyższy puls niż normalnie a osoba tego jakoś bardzo nie odczuwa, na spacerze opaska pokazała mi ponad 130, teraz jak leżę 86
@maniac777: Nie chciałem byś czuł potrzebę by kogokolwiek usprawiedliwiać. Nie chcę też byś odebrał moja opowieść jako atak na środowisko. Zdaję sobie sprawę z tego że chyba w każdym zawodzie znajdują się pracoholicy, ludzie z pasją, ludzie którzy starają się każdego dnia sumiennie, skrupulatnie i efektywnie wykonywać powierzone im zadania, przeciętniacy którzy po prostu przychodzą robią swoje i wychodzą, jak również oportuniści robiący tak, by nie mieć za ciężko (wierzę że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maniac777 zabieramy. Wytyczne mówią, że każdy pacjent z saturacją poniżej 94% powinien znaleźć się w szpitalu bez względu na to czy towarzyszą temu inne dolegliwości.

@Korba112: mama od kumpla miała saturację poniżej 90, na 112 mu powiedzieli, ze zmieniły się wytyczne i jak nie ma poniżej 85 to nie przyjadą.