Wpis z mikrobloga

Mam Ryzen 5 3600X+16GB ram. Gdyby ceny kart graficznych były w normalnych cenach to jaką byście wrzucili do podanego zestawu? Zastanawiam się nad RTX 3070, a RX 6800.
#pcmasterrace
  • 6
@prgs: jak myślisz, że jakaś gra, która by cię w przyszłości interesowała, by wspierała dlss, to bierz rtxa
ja mam obecnie starszego rtxa i żadna gra, w którą gram, dlss nie wspiera, a nowsze gry mnie nie interesują, więc dlss jest dla mnie względnie bezużyteczne, dlatego bym wybrał radka, bo jest generalnie po prostu szybszy
@prgs: Jak grasz w gry dobrze wspierające nVidię to Zieloni są słusznym wyborem. Do tego jak grasz w tytuły sieciowe to masz niską latencją za sprawą nVidia Reflex.

Radeony z serii 6000 posiadają Smart Access Memory dla starszej generacji procesorów tj. Ryzen 3000. Mógłbyś z tego skorzystać. Dodatkowo Czerwoni radzą sobie lepiej ze sterownikami i ich zasobożernością CPU na starszych układach.
@prgs: DLSS jest fajne do dużych rozdzielczości to fakt, ale 8GB już potrafi ograniczać w niektórych tytułach, zatem tak jak wszędzie... są plusy i są minusy.
@prgs: miałem 3060Ti, a potem na chwilę RX 6700XT. DLSS to jest bardzo duży plus RTX bo przy lekkiej utracie jakości mogłem pograć w Cyberpunka 4K60FPS, a na 6700XT miałem tylko ~30FPS.
AMD jak to AMD - gówniane sterowniki. Ty możesz nie mieć problemów, ja miałem. Przy fps locku na 60fps zegar latał mi w okolicach 1200-1500MHz i miałem z tego powodu jakieś mikroprzycięcia. NVIDIA zdecydowanie lepiej ogarnia temat i zawsze