Wpis z mikrobloga

Dlaczego jesteś weganinem?
Ja dlatego, że uważam że każda żywa istota posiada duszę i nie widzę powodu aby pozbawiać jakąś życia dla własnej wygody; skoro mogę równie dobrze wyżywić się inaczej.
Gdyby można było czerpać energię bezpośrednio ze słońca to bym tak robił.
Tak wiem, jestem jebnięty i co z tego? To niemyślące schematami świry prowadzą od wieków ten świat do przodu.

#weganizm
  • 18
@Mirek01: Nie mam nic przeciwko weganom (i katolikom, aple maniakom itp.), ale czasami mam wrażenie, że za bardzo lubią się wywyższać. Wtedy czuję, że muszę ich sprowadzić na ziemię.
I tak było w Twoim przypadku.

Tak wiem, jestem jebnięty i co z tego? To niemyślące schematami świry prowadzą od wieków ten świat do przodu.
@stary_pijany: wegetarianizm to dobry krok, który mocno doceniam; zresztą szanują każdy wybór, bo nie jest moim zadaniem nakłanianie kogoś do czegoś; człowiek ma wolną wolę i zajmuję się doskonalenie siebie, a nie innych
@Chrystus: weganie mają pełne prawo do tego aby się wywyższać bo przyjęli styl życia, który oparty jest o ograniczenie cierpienia dookoła, a to jest moralnie dużo bardziej godne pochwały i przyczynia się do polepszenia świata.

Nie wiem czym chcesz wegan sprowadzać na ziemię, ale tu nie podałeś ani jednego logicznego i inteligentnego argumnentu przeciwko byciu wege wiec tylko tobie się wydaje, że kogokolwiek sprowadzasz na ziemię. Nie wspomnę o tym, że
@Mirek01: O patrz. Jak dłużej będziesz prowadził taki styl życia, będziesz weganinem itp., to staniesz się takim nieszczęsnym przypadkiem jak @potegado2 .

@potegado2: Argument z Hitlerem jest absurdalnie głupi, jak i zarazem trafny w tym przypadku. W końcu to też niemyślący schematami świr prowadzący ten świat do przodu.
@potegado2: Ja tam się cały czas czuję wywyższony. Jak słyszę, że: zwierzęta w rzeźni mają lepiej niż ludzie, że krowę trzeba wydoić bo ją będzie bolało, że soja zawiera estrogeny, że białko zwierzęce ma proteiny, etc... To tak jakby przelatywać helikopterem nad dżunglą i obserwować gołych tribialsów rzucających w włóczniami, które odbijają się od szyb.
Jak słyszę, że: zwierzęta w rzeźni mają lepiej niż ludzie, że krowę trzeba wydoić bo ją będzie bolało, że soja zawiera estrogeny, że białko zwierzęce ma proteiny, etc..


@fallout152: sporo osób tak twierdzi, częściowo wynika to z niskiego intelektu, a częściowo z niewiedzy.
@Chrystus: nie myliłem się- czytając wypowiedź twoją okazuje się, że nie masz nic inteligentnego do powiedzenia, jedynie co masz w głowie to prostackie szyderstwa i kpiny, czyli dyskusja z tobą nie różni się niczym od dyskusji z 12 letnim dzieckiem. Ani jednego logicznego i spójnego argumentu, ani jednej myśli bardziej złożonej, ani grama refleksji nad tematem. Niestety, ale to typowe, z 80% społeczeństwa ma tak bardzo nisko rozwinięty intelekty jak twój.
@potegado2: A co tutaj argumentować. Jesteś weganinem, OK. Sam lubię niektóre wegańskie dania. Ale czy to powód, by się tym chełpić?
Z niektórymi wegetarianami i weganami, to jak ze studentami prawa z żartów. Dodam, że z niektórymi.
@stary_pijany: Mleko niemalże zawsze jest zwiazane z pozbawianiem zycia - przeciez nawet hodowana przy domu krówka, a przynajmniej jakis jej przodek, nie wzięła się z kosmosu. Musi pochodzić z hodowli, w której na pewno zabija się męskie cielaki. Poza tym samo sztuczne zapladnianie krów równa się ich cierpieniu, krowa nie moze wyrazic na to w koncu swiadomej zgody. No i do tego nawet "ekologiczni" gospodarze, posiadajacy krowy, zazwyczaj sprzedają męskie cielaki
@Mirek01

skoro mogę równie dobrze wyżywić się inaczej.


Nie możesz, dieta wegańska jest dietą niepełnowartościową. Możesz na niej "żyć", ale nie pełnią życia. Ja cenię swoje zdrowie ponad biedne zwierzątka.