Wpis z mikrobloga

#uk Dzwonil ktoś po przysłanie formularza o NiN w czasach Covidowych? Dostałem presettled wieć będę się ubiegał o nin teraz i zastanawiam się jak taka rozmowa przebiega. Nie jestem jakimś orłem nativem z anglika, komunikuje sie poprawnie ale wiem ze brakuje mi czasami slówek/utartych zwrotów i zastanawiam się z czego się przygotować, żeby nie wyjśc na debila. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
  • 13
mi czasami slówek/utartych zwrotów


@ElijahBaley: zamiast mhm czy ok, aby utwierdzać rozmówcę w tym, że słuchasz i rozumiesz, przytakuj od czasu do czasu mówiąc "jutekynepys", to oznacza "w rzeczy samej" i bardziej pasuje w urzędowej rozmowie.
@ElijahBaley pytają czy masz status presettled, o datę urodzenia, datę przyjazdu do UK, czy kiedykolwiek wcześniej aplikowałeś o NIN, po co Ci NIN (do pracy czy do benefitów). Proszą o podanie adresu i podają Twój nr referencyjny żeby go sobie zapisać.
Kilka tygodni pozniej zamiast listu dostajesz smsa z linkiem do wniosku online o NIN, musisz go wydrukować, wypełnić, wygenerować kod statusu presettled i tam wpisać, dołączyć skan paszportu i odesłać na
@natuuris: ziomek, ogladasz famemma i prosisz sie na wykopie zeby ktos cie do rodziny netflixa przygarnal xD jestes robakiem xD

@biala_papuga: pieknie, czyli ez generalnie :) a NiN chce bo chce zalozyc swoja firme, to bede musial im o biznesplanie opowiadac czy to takie po prostu zagadywanaie? :> Dziekuje pieknie, rzeczowa odpowiedz.