Wpis z mikrobloga

Siema, pracowal ktos jako tester manualny?
Czy dalbym sobie rade? W sensie mature mam, angielski u mnie jest na mocnym poziomie bym powiedzial, ale jesli chodzi o programowanie to raczej slabo u mnie (cos tam sie powoli ucze na wlasna reke ale to nic wielkiego)
Jak to wyglada, moze ktos strescic?
#pracbaza #programowanie #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
@Yokoetneivvis: W poprzedniej pracy miałem takich testerów którzy potrafili tylko klikać według instrukcji i potem wynik wpisać w tabelkę. Także szansa jest tylko musisz znaleźć odpowiednią firmę i zrobić dobre pierwsze wrażenie xD
  • Odpowiedz
@Yokoetneivvis: sam nie jestem testerem manualnym, ale bliska mi osoba już tak. Jeśli nie masz żadnej wiedzy z zakresu testowania polecam zapoznać się z sylabusem ISTQB, może nawet spróbować go zrobić. Podstawowa wiedza z programowania wystarczy, ale w większości zależy od tego na jaką firmę trafisz. Nie które oczekują od Ciebie tylko sprawdzania poprawności działania aplikacji a inne już zaglądania w kod.
  • Odpowiedz
@Yokoetneivvis: praktykować w domu raczej jest nie możliwe, jedynie co to możesz pisać scenariusze testowe, ale bez aplikacji to raczej trudne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba czytać książki albo sylabusy. Polecane są właśnie ten sylabus ISTQB oraz Zawód tester, na yt masz kanał o tej samej nazwie, facet coś tam opowiada ale nie wiem na ile to przydatne jest
  • Odpowiedz
@Yokoetneivvis: to tak:

1. Aktualnie rynek juniorski dla testerow jest mocno #!$%@? i wez to pod uwage, bo na jedno miejsce sa grube setki CV. Po prostu w bardzo krotkim czasie mase ludzi postanowilo zostac testerami i licz sie z tym, ze 'konkurencja' jest spora stad nawet na juniora wymagaja firmy 0.5 a nawet roku expa ;)

2. Matura w testowaniu nie jest potrzebna, programowanie tez nie. Angielki oczywiscie to taki
  • Odpowiedz
@Yokoetneivvis: Ogarnij sobie to ISTQB, poszukaj też przykładowych pytań rekrutacyjnych i poczytaj o tych zagadnieniach. Napewno znajomość jiry pomoże i innych powiązanych tooli

No i najważniejsze to zastanow się co chciałbyś testować xd W przypadku testowania stron to przyda coś innego niż aplikacji desktopowych
  • Odpowiedz