Wpis z mikrobloga

Cześć!
Buduję noclegi w jednym z turystycznych miast Polski i mam prośbę o rady do was jako do turystów, może jest też jakiś właściciel noclegów.

Czy spotkaliście coś fajnego, nietypowego w pokojach/kuchni/części wspólnej? Na razie mam takie banały jak tv i lodówka w każdym pokoju, ekspres we wspólnej kuchni.

Jestem w fazie wykańczania.

2 pytanie: czy rezerwujecie noclegi z różnych stron typu nocowanie.pl, olx, czy wszyscy lecą w booking?

#booking #olx #hotel #turystyka #wakacje #budownictwo
  • 14
  • Odpowiedz
@takupatamta: booking/airbnb wyłącznie, choć zdarzało mi się usłyszeć od niektórych że szukali na olx
jak telewizory bez smarta to za parę złotych można dokupić chromecasta lub jakiś nawet tańszy chiński zamiennik (poniżej 50zł nawet widziałem jakieś), bo wszędzie musze swój zabierać
  • Odpowiedz
czy rezerwujecie noclegi z różnych stron typu nocowanie.pl, olx, czy wszyscy lecą w booking?


@takupatamta: Moja stara zasada - polecenia od znajomych. Później szukanie w necie z różnymi efektami. Raz jestem zadowolony innym razem mniej.
Nocowałem sam i duże grupy wycieczkowe.
  • Odpowiedz
@takupatamta: może rzeczywiście banał, ale gniazdka co najmniej dwa przy łóżku i szafka/stolik by położyć telefon czy aparat do ładowania. Czajnik elektryczny w pokoju. Fajnie jeżeli w pokoju znajdzie mała płyta kuchenna i zlew - imo lepsza opcja niż wspólna kuchnia, ale nie zawsze wykonalne. A tak to miło jest jeżeli w pokoju zastanę herbatę, kawę, trochę sztućców i talerzy.
  • Odpowiedz
@takupatamta ktoś wspomniał chromecasta, ja się podpisuję. Można też ewentualnie zalogować się na swojego Netflixa na smart TV, ktoś kto będzie musiał siedzieć w złą pogodę w domu doceni. Gniazdka przy łóżku. Jeśli jest zmywarka, to dwie kostki do zmywarki, jeden worek na zmianę do śmietnika. Uroczym gestem jest też poczęstunek dla gości.
Jak gdzies jadę to lubię robić sobie takie duże śniadania, więc jak mam toster/grzankownice/jajowar to zawsze milutko.
Teraz pomyślałam
  • Odpowiedz
@spokoczajnik: @czlowiekzzksiezyca: właśnie szukam telewizorów i nie ogarniam trochę czym się różni Smart TV od android. Żeby oglądać np Netflix wystarczy Smart? Chromecasta nie chce dawać żeby nie kombinować. Myślałem też, żeby zakupić Netflixa i zalogować na tych telewizorach, ale to może być nielegalne
  • Odpowiedz
@takupatamta: jak dla mnie, osoby która podróżuje służbowo i nawet nie rozpakowuje się po przyjeździe, najważniejsze jest miejsce do postawienia rzeczy, choćby głupi prysznic gdzie słuchawki nie trzeba trzymać w ręce, półka pod prysznicem gdzie można postawić kosmetyki, telewizor ze smart TV lub po prostu właśnie jakaś dostawka typu Chromecast czy inny Xiaomi box żeby podłączyć muzykę do TV i biurko do wygodnej pracy. Kiedyś też miło się zaskoczyłem w jednym
  • Odpowiedz
@takupatamta: za kliknięcie.. tam jest jedna zasada "klikasz = ktoś dostanie prowizję na bank (w tym oczywiście booking), chyba ze obie strony sie ułożą" ale hieny reklamujące się na booking nie po to się ogłaszają i polują na takie "okazje"

zobacz na nocowaniu.pl nawet nie biorą zaliczki wystarczy potwierdzić telefonicznie przyjazd jak ze szczepienem na covid

telefonicznie jak ktoś był wcześniej to ma pokój bez niczego
  • Odpowiedz
@takupatamta: @Booking-Taniej: Stolik, krzesło lampka aby laptopa mozna było odpalić sprawy pozałatwiać. Jakis czajnik lub expres w każdym pokoju. herbata, kawa 3 w 1. (po sztuce). Szklanka, łyżeczka. Nie każdy to ma ze sobą a jak ma ochote się napic. Ulotki od lokalnych Januszy z szamą (chyba, że sami coś robicie). Koniecznie jakies lokalne specjały do kupienia lub namiary gdzie co jak. Telefony po taki lub mapki gdzie na busa,
  • Odpowiedz